Prekrasan pogodak Ante Crnca za tri boda na Rujevici

14.08.2022.


Nogometaši Slaven Belupa u petom su kolu SuperSport Hrvatske nogometne lige odigrali odličnu utakmicu i upisali sva tri boda na gosotovanju na Rujevici. Gol vrijedan tri boda i slavlja rezultatom 0:1 protiv Rijeke zabio je Ante Crnac u 71. minuti.

Trener Zoran Zekić od prve minute je na teren poslao Markovića na golu te Tepšića, Božića i Soldu u obrani. Na bekovima su zaigrali Bosec i Talys, a u veznoj liniji Marina, Kvržić i Jambor koji je upisao svoj ‘novi’ debi za Slaven Belupo. Napadački tandem činili su Hoxha i Žuljević.

U prvom poluvremenu današnje utakmice nismo vidjeli previše uzbuđenja ispred golova. Obje su ekipe imale nekoliko situacija u kojima su mogle, ali nisu uspjele ugroziti mreže protivnika. Na odmor se otišlo bez golova, rezultatom 0:0.

Nastavak susreta otvorila je Rijeka odličnom prilikom, no Marković je odličnom reakcijom spasio svoja vrata. Odgovorio je Hoxha na drugoj strani. Njegov udarac iskosa s lijeve strane otišao je u vanjski dio mreže. U 71. minuti naša je momčad povela s 0:1. Crnac se oslobodio svog čuvara i savršeno odapeo izvana. Lopta je završila u gornjem desnom kutu golmana Labrovića. Do kraja utakmice obje su momčadi imale svoje prilike, no rezultat se nije mijenjao. Velika tri boda!

U idućem kolu Slaven Belupo će u Koprivnici ugostiti Goricu. Utakmica će se igrati u petak s početkom u 20:00.

14.8.2022. – 5. kolo SuperSport HNL
Rujevica, Rijeka

HNK Rijeka – NK Slaven Belupo 0:1 (0:0)

HNK RIJEKA: Labrović – Ampem (od 37. Bušnja), Krešić, Pavlović, Galešić (od 75. Vrančić), Vukčević – Selahi, Frigan, Hodža – Halilović (od 46. Liber), Djouhara (od 60. Obregon). Trener: Dragan Tadić.

NK SLAVEN BELUPO: Marković – Bosec, Božić, Soldo, Tepšić, Talys (od 60. Manaj) – Kvržić, Marina (od 85. Bašić), Jambor (od 85. Kocijan) – Hoxha (od 85. Mihalić), Žuljević (od 60. Crnac). Trener: Zoran Zekić.

Suci: Jakov Titlić (Potravlje), Hrvoje Radić (Split), Željko Bučar (Duga Resa), Ante Terzić (Podstrana)

VAR: Mario Zebev (Cestica), AVAR: Bojan Zobenica (V. Gorica)

Strijelci: 0:1 Crnac 71′

Žuti karton: Bušnja 72′ (Rijeka); Bosec 65′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Rijeka); (Slaven Belupo)