POTPUNO SMO SPREMNI ZA PROLJETNO IZAZOVE – KAZAO JE ŽELJKO KOPIĆ

15.02.2017.


U Slavenu Belupu sve je spremno za start proljetnog prvenstva koje će krenuti u petak 17. veljače i za koje se je, uz vrlo marljiv rad i odigravanje prijateljskih utakmica naša momčad pripremala više od mjesec dana.
Zajedno sa svojim suradnicima trener Željko Kopić zadovoljan je obavljenim poslom iako je bilo određenih problema zbog niskih temperatura, odnosno zimskih uvjeta.
– Pripremali smo se u Medulinu gdje smo sudjelovali na vrlo jakom turniru Arena kup i naravno Koprivnici. Odigrali smo osam prijateljskih utakmica i svi igrači koji su bili na pripremama dobili su priliku da pokažu svoje sposobnosti. Bilo je određenih oscilacija ali uglavnom smo obavili što smo planirali – kazao je Željko Kopić i nastavio:
– Nismo imali većih zdravstvenih problema, osim kad je riječ o Bouadli koji je ozlijedio Ahilovu tetivu i koji neće konkurirati za početak proljetnog natjecanja.
Klub su dogovorno napustili Štiglec i Savić, no vratio se Melnjak, došao je napadač Tadić, a tu je također i nekoliko mladih igrača. Da li ste zadovoljni s kvalitetom koju imate?
– U svakom klubu pa tako i u Slavenu Belupu dolazi do igračkih promjena i to nije neka novost. Osobno sam zadovoljan kvalitetom koju imamo, a za mene kao trenera je najvažnije da svi budu spremni za ono što od njih očekujemo. Svi su radili maksimalno i to me ohrabruje. U prijateljskim utakmicama vidio sam tko koliko može i prema tome sam već odredio najbolji sastav koji će krenuti u drugi dio sezone.
Već u prvom proljetnom kolu naša momčad odlazi u goste Dinamu koji s Rijekom konkurira za naslov prvaka. Što očekujete?
– Neće biti nimalo lako jer se Dinamo što prije želi bodovno izjednačiti s Rijekom, ali mi smo gledali njihove pripremne utakmice, analizirali njihovu igru i nastojat ćemo im odgovoriti na najbolji način. Na početku jesenske sezone iznenadili smo Modre u Maksimiru gdje smo osvojili bod, iako su nas sekunde dijelile do pobjede. Volio bih da se s maksimirskog gostovanja vratimo s pozitivnim rezultatom.
Naša će momčad u proljetno prvenstvo krenuti s vrlo dobrog petog mjesta i sa sedam bodova prednosti ispred najbližih pratitelja.
– Imamo pristojnu zalihu ali nas iz kola u kolo očekuje velika borba. Nema laganih suparnika jer to je naše najelitnije natjecanje. Imamo i određenih ambicija za više što će pokazati vrijeme, ali uz dobru igru za to bi nam trebalo i malo sportske sreće. Osobno očekujem da naša momčad bude na pravoj prvoligaškoj razini i da u svakoj utakmici pokaže svoju vrijednost. Nema razloga da tako ne bude, jer smo marljivo radili i tjelesno smo potpuno spremni za nove proljetne izazove.
U Slavenu Belupu odrađujete i to uspješno već drugu sezonu. Kako ste zadovoljni?
– Vrlo sam zadovoljan jer ljudi koji vode klub u operativnim dijelu “dišu” zajednički i to je također jedan od jako važnih preduvjeta. U svakom pripremnom razdoblju ispunili su sve što je potrebno jednom prvoligašu, a to u današnjim uvjetima nije lako. Svakodnevno razgovaram, nastojimo pronaći najbolja rješenja nakon kojih donosimo optimalne zaključke. Ozračje u klubu je vrlo dobro, nema nekih stresnih situacija što je za miran rad najvažnije – završio je Željko Kopić kojem je Slaven Belupo ponudio novi ugovor jer mu sadašnji istječe na ljeto. Nema dvojbe da ga ljudi koji vode klub žele zadržati za duže vrijeme i vjerujemo da će uskoro doći do konačnog dogovora, koji očekuju svi prijatelji i poklonici koprivničkog prvoligaša.