PORTADOWN FC – NK SLAVEN BELUPO 2:4

26.07.2012.


PORTADOWN: Miskelly – Redman, O’Hara, Breen, Casement – Gartland, Mackle, McNeill, McCafferty – Braniff, Lecky (81′ Murray)

Trener: Ronald McFall

SLAVEN BELUPO: Rodić – Grgić, Bubnjić (62′ Kokalović), Šestak, Takač – Brlek, Delić (68′ Bušić), Kuprešak, Maras – Batarelo (46′ Čanađija), Šaban

Trener: Roy Ferenčina

Sudac: Jan Valašek (Slovačka). Pomoćni suci: Peter Chladek, Dusan Kubacka (Slovačka). Četvrti sudac: Lubomir Samotny (Slovačka).

Strijelci: 0:1 – Bubnjić (10), 0:2 – Brlek (14), 1:2 – Lecky (45+2), 1:3 – Šaban (62), 1:4 Šaban (64), 2:4 McCafferty (67)

Žuti kartoni: Breen, McNeill, O’Hara, Murray (Portadown) – Bubnjić (Slaven Belupo)

Crveni kartoni:

Gledatelja: 500

Izvješće:

Kako se i očekivalo Slaven Belupo se uvrstio u treće pretkolo Eurolige gdje ga očekuje slavni španjolski Athletic Bilbao, nakon što je u dvije utakmice sa sjevernoirskim Portadownom postigao dvije pobjede (6:0, 2:4).

Farmaceuti su odlično krenuli i u večerašnji uzvratni susret u Sjevernoj Irskoj. Već u 9. minuti „tresla“ se mreža domaćina! Nakon jednog prekršaja na 30 metara od gola Portadowna loptu je uzeo stoper Igor Bubnjić, te iz  slobodnog udarca svladao sjevernoirskog vratara – 0:1.

Na drugi pogodak Slavena Belupa nije se dugo čekalo. Igrala se 14. minuta kada je iz jedne dobre kombinacije loptu u mrežu poslao 18-godišnji Petar Brlek za – 0:2.

Uvjerljivo vodstvo Koprivničanaca nije previše utjecalo na domaću momčad koja je izvela dvije vrlo opasne akcije, no vratar Rodić bio je siguran i nije dozvolio da lopta završi u njegovoj mreži.

Slaven Belupo je ubrzo uspostavio terensku inicijativu i s nekoliko protunapada opasno ugrozio vratara Portadowna, ali nije uspio povećati vodstvo. I kada se očekivalo da će naša momčad na odmor otići s dva pogotka prednosti Portadown smanjuje na 1:2. Nakon izvedenog slobodnog udarca sa sredine igrališta lopta je u kaznenom prostoru došla do Leckya, koji je svladao vratara Rodića.

U nastavku susreta farmaceuti su opet zaredali s prigodama, koje je u 51. i 57. minuti propustio Delić na asistencije Marasa i Šabana.

No, mreža Portadowna opet se „trese“ u 61. minuti za 1:3, a strijelac je bio Šaban nakon što ga je loptom uposlio Brlek. Samo tri minute kasnije Šaban je opet bio na sceni i još jednom svladao sjevernoirskog vratara za 1:4, poslije prodora Delića.

Nakon jednog napada domaćina u 67. minuti Šestak je igrao rukom u svom kaznenom prostoru i sudac opravdano pokazuje na 11 metara. Siguran realizator za Portadown bio je McCafferti i smanjuje vodstvo farmaceuta na – 2:4. Bio je to i konačni rezultat susreta u kojem su farmaceuti pokazali da se nalaze u odličnoj formi.

Slaven Belupo se iz Sjeverne Irske vraća u petak ujutro, a u nedjelju ga na Gradskom stadionu očekuje Istra 1961.