Poraz u Zagrebu

02.10.2021.


Nogometaši Slaven Belupa u 11. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali poraz od Lokomotive U Kranjčevićevoj rezultat je bio 3:0.

Trener Zoran Zekić nije mogao računati na ozlijeđene Parackog, Zvonareka i Hadžića, a od prve minute krenuo je Zoran Kvržić na poziciji lijevog krila i tako debitirao za našu momčad.

Susret je prilikom otvorila Lokomotiva. Mersinaj je pucao glavom zamalo pokraj gola u sedmoj minuti. Odgovorila je naša momčad preko Grgića s druge strane u 20. minuti, no nakon lijepe asistencije Krstanovića ofenzivac naše momčadi nije uspio postići pogodak. Bile su to jedine dvije prilike u prvih 45 minuta pa se na odmor otišlo bez pogodaka.

Na startu drugog poluvremena Kulenović je okušao svoj udarac iskosa s desne strane, no Čović je bio siguran. Domaćin je poveo u 54. minuti kada je Goričan iz blizine matirao vratara naše momčadi za 1:0. Pokušao je odgovoriti Krstanović udarcem iz daljine, ali siguran je bio Nevistić. Odličan udarac Zapate glavom još je boljom reakciom obranio vratar Lokomotive. Iskoristio je naše promašaje domaćin na drugoj strani i s 2:0 poveo u 71. minuti susreta kada je Kačavenda zatresao mrežu. Dvije minute kasnije Kulenović je zabio za 3:0.

Našim nogometašima slijedi reprezentativna stanka, a za dva tjedna u Koprivnicu stiže Osijek.

2. listopad 2021. – 11. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Zagreb, Kranjčevićeva

NK Lokmotiva – NK Slaven Belupo 3:0 (0:0)

NK LOKOMOTIVA: Nevistić – Miličević, Mersinaj, Soldo, Vranković – Goričan (od 87. Raul), Marić (od 71. Maleš), Cokaj, Alyu (od 87. Stojković) – Kačavenda (od 81. Dabro), Kulenović. Trener: Silvio Čabraja.

NK SLAVEN BELUPO: Čović – Bosec (od 65. Zapata), Božić (od 80. Soldo), van Bruggen, Goda – Bogojević, Marina, Cajmacov (od 65. Brković), Kvržić – Grgić (od 88. Monjac), Krstanović. Trener: Zoran Zekić.

Suci: Duje Strukan (Split), Hrvoje Radić (Split), Goran Perica (Šibenik) i Jakov Titlić (Potravlje).

VAR: Dario Kulušić (Šibenik), AVAR: Alen Jakšić (Solin).

Strijelci: 1:0 Goričan 54′, 2:0 Kačavenda 72′, 3:0 Kulenović 74′

Žuti karton: Marić 12′, Mersinaj 45′, Cokaj 59′ (Lokomotiva); Krstanović 56′, Marina 57′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Lokomotiva); (Slaven Belupo)