Poraz u Puli za kraj sezone

20.05.2022.

Nogometaši Slaven Belupa u 36. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali poraz na gostovanju kod Istre 1961. Rezultat na Aldo Drosini bio je 3:1, a jedini pogodak za našu momčad postigao je Lovro Zvonarek.

Trener Zoran Zekić nije mogao računati na veliki broj svojih igrača pa su od prve minute krenuli Marković na golu, Bosec, Hlevnjak, Božić i Utin u obrani, Paracki, Kvržić i Svržnjak u veznoj liniji te Zapata, Zvonarek i Liklin u napadu.

U prvom poluvremenu nismo vidjeli golove, iako su obje momčadi imali svoje prilike. Mišković je opasno zaprijetio glavom na početku utakmice, dok su na drugoj strani odgovorili Zvonarek i Liklin. Posebno je opasan bio pokušaj Liklina, no Majkić je spasio svoja vrata.

U nastavak susreta puno je bolje ušao domaćin i u 48. i 54. minuti preko Belje i Bandea poveo s 2:0. Naša se momčad vratila preko Zvonareka dvadeset minuta kasnije i bacila sve karte u napad. Na kraju je Beljo iz jedne kontre u sudačkoj nadoknadi stavio točku na i i zabio za 3:1.