Poraz na Rujevici

04.10.2020.

Nogometaši Slaven Belupa u sedmom su kolu Hrvatski Telekom Prve lige poraženi od Rijeke. Na gostovanju na Rujevici rezultat je bio 2:0.

Trener Tomislav Stipić od prve je minute na teren poslao Filipovića na golu, dok su obrambeni trojac činili Božić, Paracki i Prce. Veznu liniju činili su Bogojević, Glavčić, Bačelić Grgić, Lulić i Goda, a u vrhu napada zaigrali su Etoundi i Knoll.

Prva je na utakmici zaprijetila Rijeka kada je Andrijašević u 11. minuti pucao iznad gola s otprilike 15 metara. Pet minuta kasnije opasne pokušaje Kulenovića i Lončara odličnim je reakcijama obranio Filipović. Do kraja poluvremena pokušao je još jednom Andrijašević za Rijeku, ali se na odmor otišlo bez pogodaka.

Na početku nastavka trener Stipić napravio je dvije promjene. Umjesto Lulića i Knolla na teren je poslao Jeffrena i Krstanovića. U 58. minuti pokušaj Andrijaševića glavom završio je pokraj vratnice. Odgovorio je Glavčić nedugo nakon toga, ali je njegov udarac iz daljine obranio Nevistić. Prelijepu akciju naše momčadi u 61. minuti propustio je na najbolji mogući način završiti Goda koji je iskosa s lijeve strana, iz jako dobre situacije, loptu poslao pokraj gola. Otvorila se utakmica nakon toga. Pokušao je i Jeffren iz daljine, ali nije bio precizan. Domaćin je poveo u 69. minuti kada je Andrijašević zabio za 1:0. Mogao je minutu kasnije Krstanović vratiti stvari na početak, ali je njegov udarac fantastičnom reakcijom obranio Nevistić. U 77. minuti udarac Božića glavom otišao je tik uz vratnicu. U sudačkoj nadoknadi Kulenović je postavio konačnih 2:0 iz kaznenog udarca.

Idućeg vikenda Slaven Belupo zbog reprezentativne stanke neće imati prvenstvenih obaveza.