POČINJE PRVA HNL KADETA I JUNIORA

22.08.2008.


Umjesto Marsonie i Istre 1961 koji su kao najslabiji ispali, novi članovi su Suhopolje, Radnik, Split i Kustošija. Naravno, zbog proširenja lige, izmijenjene su i Propozicije natjecanja pa će na kraju prvenstva ligu napustiti četiri kluba sa najmanje osvojenih bodova u obje kategorije. S obzirom na veći broj kola i povećan fond utakmica, klubovima će se dozvoljavati odigravanje utakmica i izvan utvrđenog kalendara natjecanja, izmjena dana igranja (osnovni dani igranja su subota i srijeda) kao i eventualna zamjena domaćinstva uz suglasnost oba kluba iz para kako bi se izbjegla duga putovanja klubova u isti grad dva puta i maksimalno smanjio izostanak djece s nastave. Također, s obzirom na poboljšanje infrastrukture u nekim klubovima, gdje god je to moguće, utakmice će se igrati i pod rasvjetom čime će se omogućiti bolji vremenski uvjeti odigravanja utakmica. Tako će se utakmice prvog kola Slaven Belupo-Osijek, koje se odgađaju zbog obveza momčadi juniora Osijeka na međunarodnom turniru, odigrati u srijedu 3. rujna s počecima u 18.30 (kadeti) i 20.30 sati (juniori).