POBIJEDILI SMO DINAMO NAKON DEVET SEZONA, A SADA JE NA REDU SPLIT

26.04.2017.


Slaven Belupo je u susretu s Dinamom prekinuo proljetno sušno razdoblje(devet kola bez pobjede) i sjajnom igrom nadvisio velikog suparnika.
Usto, zagrebački Modri s uvjerljivo najviše osvojenih prvoligaških titula svladani su od naših igrača nakon punih devet sezona, što je još jedan uspjeh našeg kluba i prekid neugodne tradicije.
Pobjedu Slavena Belupa u susretu s uglednim suparnikom pozdravili su i mnogobrojni njegovi navijači koji su se u utorak navečer okupili na Gradskom stadionu, te dugotrajnim pljeskom ispratili igrače i trenera Željka Kopićau svlačionicu.
– Prije ovog važnog ogleda rekao sam da je naša obveza igrati maksimalno odgovorno, baciti se na glavu u svim utakmicama do kraja prvenstva i pokazati da imamo dobru momčad bez obzira što su nas u dosadašnjem proljetnom natjecanju zaobišli rezultati koje smo očekivali – kazao je nakon utakmice Željko Kopić i nastavio:
– Odlično smo odradili svih 90 minuta, uložili maksimalnu količinu trke uz određenu agresiju, dobili niz duela i naravno stalno težili igri prema naprijed. Najvažnije nam je bilo usmjeriti igru na njihova dva stopera i ne dozvoliti da se “razmašu” po travnjaku – istaknuo je trener našeg kluba.
Slaven Belupo je u susret s Dinamom krenuo bez ikakvog respekta prema još uvijek aktualnom državnom prvaku i pokazao, da se nimalo ne plaši naših najjačih klubova.
– Prvi dio utakmice odigrali smo izuzetno dobro, imali nekoliko jako dobrih prigoda i konačno došli u vodstvom sjajnim pogotkom Hebera koji je svladao nemoćnog Livakovića. Koliko sam vidio naši gosti su nešto ozbiljnije priprijetili tek u posljednjoj minuti prvog poluvremena, ali udarac Pavića odlično je zaustavio vratar Marković koji je ovog proljeća prvi put dobio prigodu za nastup. U drugom poluvremenu malo smo se povukli jer je teško takvim ritmom igrati svih 90 minuta. Dinamo je imao više od igre u drugom dijelu, ali sve smo izdržali i pokazali s koliko volje i snage možemo izaći kao pobjednici.
Naš trener bio je jako zadovoljan igrom cijele momčadi a osobito nekim igračima koji su ovog proljeća prvi put dobili prigodu za nastup.
– Sretan sam i ponosan na kompletnu momčad i svim igračima čestitam na ovom velikom uspjehu. Posebno sam zadovoljan vratarom Markovićem i mladim Bogojevićem koji je postigao pobjednički pogodak, iako je još junior. Do kraja prvenstva imat će prigodu za nastup još neki mladići kao što je Bistrović i naravno ostali na koje u klubu računamo za sljedeće razdoblje. Kada je riječ o Bogojeviću onda želim naglasiti da se u zimskim pripremnim utakmicama istaknuo kao strijelaci da je kao napadač opasan po dubini. Jako sam sretan što je upravo on dao odlučujući pogodak za prvu proljetnu pobjedu. Uvjeren sam da su i naši navijači bili sretni što je upravo Bogojević bio strijelac i odlično se snašao pred vratima Dinama.
Do kraja sezone ostalo je još šest kola a već u sljedećem Slaven Belupo gostuje kod uvijek neugodnog Splita, koji je na početku proljetnog prvenstva odnio sva tri boda iz Koprivnice.
– Split nas je zaista neugodno iznenadio na koprivničkom travnjaku, promašili smo dva jedanaesterca i njegov jedini udarac na vrata završio je u našoj mreži. U goste odlazimo zaista neugodnom suparniku, ali vjerujem da je sada druga situacija i da možemo do dobrog rezultata u Parku mladeži. Ne tajim da idemo tamo nešto napraviti i već jednom prekinemo tu neugodnu splitsku tradiciju – rekao je između ostalog trener našeg kluba Željko Kopić nakon utakmice i pobjede s Dinamom.