PETKOVIĆ UOČI CSKA: KOLEKTIVNOM IGROM DO POBJEDE

17.09.2008.


U Slavenu Belupu je u srijedu održana konferencija za novinare na kojoj su utakmicu 1. kola Kupa UEFA s ruskim CSKA najavili trener Mile Petković, kapetan Dalibor Poldrugač i vratar Silvio Rodić.
– Igramo protiv velike i snažne europske momčadi koja se sastoji od samih reprezentativaca. CSKA je apsolutni favorit u ovoj utakmici, a mi im se namjeravamo suprotstaviti momčadskom, kolektivnom igrom. Ako odigramo onako kako možemo i kako smo igrali u većini utakmica ove sezone, možemo se nadati i aktivnom rezultatu, a to bi za nas bila svaka pobjeda, iako znamo da ćemo je vrlo teško ostvariti. Nadu za uzvrat ostavio bi nam i rezultat 0:0 ili 1:1. Što se tiče sastava, on će biti sličan kao i na dosadašnjim utakmicama, s tim da će umjesto kažnjenog Mate Jajala utakmicu započeti Nicolas Nynkeu – izjavio je trener Mile Petković.
– Svi jedva čekamo da dođe taj četvrtak i da u utakmici sa CSKA vidimo našu pravu snagu. Naš suparnik je odlična ekipa, pred tri godine osvojili su Kup UEFA i naše su šanse minimalne, ali postoje. Nastojat ćemo prikazati dobru igru i zajedništv om ostvariti što bolji rezultat. Ako nas igrači ruske momčadi podcijene, znat ćemo to iskoristiti – rekao je Dalibor Poldrugač.
– Igramo dobro ove sezone i vjerujemo da možemo doći do pozitivnog rezultata i protiv CSKA, ako svi damo sve od sebe. Momčad iz Moskve sastavljena je od vrlo kvalitetnih igrača, a posebno opasni su Žirkov i Vagner Love – izjavio je Silvio Rodić.

Koprivnica, Gradski stadion: Slaven Belupo – CSKA (Kup UEFA, 1. kolo, prva utakmica).
Četvrtak, 18.09.2008. u 18,30 sati.
Sudac: David Malcolm (Sjeverna Irska). Pomoćnici: Paul Munn, Thomas Fairfield i Alan Black (Sjeverna Irska). Delegat UEFA-e: Adrian Titcombe (Engleska). Kontrolor suđenja: Willy Goovaerts (Belgija).
KANDIDATI: Rodić, Pelin, Purić, Rogulj, Lapić, Čaval, Maras, Poldrugač, Bilen, Nicolas, Posavec, Gregurina, Šafarić, Delić, Vručina, Kresinger, Jurić, Šehić.
NEDOSTAJU: Jajalo (kažnjen) Bošnjak, Kokalović (oporavljenici).

– Igramo protiv velike i snažne europske momčadi koja se sastoji od samih reprezentativaca. CSKA je apsolutni favorit u ovoj utakmici, a mi im se namjeravamo suprotstaviti momčadskom, kolektivnom igrom. Ako odigramo onako kako možemo i kako smo igrali u većini utakmica ove sezone, možemo se nadati i aktivnom rezultatu, a to bi za nas bila svaka pobjeda, iako znamo da ćemo je vrlo teško ostvariti. Nadu za uzvrat ostavio bi nam i rezultat 0:0 ili 1:1. Što se tiče sastava, on će biti sličan kao i na dosadašnjim utakmicama, s tim da će umjesto kažnjenog Mate Jajala utakmicu započeti Nicolas Nynkeu – izjavio je trener Mile Petković.
– Svi jedva čekamo da dođe taj četvrtak i da u utakmici sa CSKA vidimo našu pravu snagu. Naš suparnik je odlična ekipa, pred tri godine osvojili su Kup UEFA i naše su šanse minimalne, ali postoje. Nastojat ćemo prikazati dobru igru i zajedništv om ostvariti što bolji rezultat. Ako nas igrači ruske momčadi podcijene, znat ćemo to iskoristiti – rekao je Dalibor Poldrugač.
– Igramo dobro ove sezone i vjerujemo da možemo doći do pozitivnog rezultata i protiv CSKA, ako svi damo sve od sebe. Momčad iz Moskve sastavljena je od vrlo kvalitetnih igrača, a posebno opasni su Žirkov i Vagner Love – izjavio je Silvio Rodić.

Koprivnica, Gradski stadion: Slaven Belupo – CSKA (Kup UEFA, 1. kolo, prva utakmica).
Četvrtak, 18.09.2008. u 18,30 sati.
Sudac: David Malcolm (Sjeverna Irska). Pomoćnici: Paul Munn, Thomas Fairfield i Alan Black (Sjeverna Irska). Delegat UEFA-e: Adrian Titcombe (Engleska). Kontrolor suđenja: Willy Goovaerts (Belgija).
KANDIDATI: Rodić, Pelin, Purić, Rogulj, Lapić, Čaval, Maras, Poldrugač, Bilen, Nicolas, Posavec, Gregurina, Šafarić, Delić, Vručina, Kresinger, Jurić, Šehić.
NEDOSTAJU: Jajalo (kažnjen) Bošnjak, Kokalović (oporavljenici).