PETKOVIĆ OČEKUJE POBJEDNIČKI START

22.07.2010.


Nakon dugotrajnih i sadržajnih priprema pod vodstvom trenera Mile Petkovića, Slaven Belupo u nedjelju na koprivničkom stadionu u 20 sati u susretu sa Šibenikom otvara novu prvoligašku sezonu, koja bi farmaceute opet trebala vratiti na „europski kolosjek".

Vjerujem u pobjedu s kojom bi uspješno ušli u novo prvenstvo u kojem sve klubove očekuje velika borba za što bolji plasman, jer je ovo posljednja sezona Lige 16. Kao što znate, nakon završetka novog prvenstva Prva HNL brojit će 12 klubova, što znači da čak njih pet odlazi među drugoligaše. Bit će pakleno, ali naš je cilj poznat – plasman u vrhu ljestvice. Pripreme su prošle bez ozljeda, svi igrači su zdravi i to je dobro. Možda sam malo nezadovoljan sa realizacijom nekih ključnih napadača ali vjerujem, da će se tijekom prvenstva i to poboljšati. Znam, da sa Šibenikom svi očekuju pobjedu i od toga ne bježimo ali moramo biti oprezni, jer naš nedjeljni suparnik igra jako dobro u Europi, posebno na gostovanjima gdje je vrlo lako svladao Maltežane i Ciprane. Šibenčani su u prošlom prvenstvu bili vrlo opasni na gostovanjima s kojih su donijeli mnogo bodova, što je i odlučilo o njihovim europskim nastupima – rekao je Mile Petković, trener Slavena Belupa.