PETAR MIŠIĆ: DOLAZAK MEĐU FARMACEUTE JE MOJ NAJBOLJI IZBOR

23.04.2015.


Nema dvojbe da je mladi reprezentativac (U-21) Petar Mišić veliko pojačanje za naš klub u koji je stigao ove zime iz Dinama.
Rođen je u Njemačkoj u srpnju 1994., prošao je školu nogometa vinkovačke Cibalie, izborio mjesto u tada prvoligaškoj momčadi gdje su ga zapazili skauti Dinama i odveli u Zagreb. U sezoni 2013/2014. “modri” su ga ustupili na posudbu Lokomotivi iz koje je uz dogovor s Dinamom došao,također na posudbu u Slaven Belupo.
– Jako dobro se osjećam u Koprivnici i mislim da sam učinio najbolji potez što sam stigao među farmaceute. Ozračje u klubu je sjajno, trenira se potpuno profesionalno pod vodstvom odličnog stručnjaka Čačića koji u svoj rad unosi niz novosti, tako da ni rezultati ne izostaju – ističe Petar Mišić koji je standardno mjesto u momčadi izborio sjajnom igrom u susretu s Osijekom i nastavlja:
– Bila je to za nas jako važna utakmica koju smo jednostavno morali dobiti. U igru sam ušao u drugom poluvremenu i sretan sam što sam bio asistent Crepulji za pobjednički pogodak pri samom kraju susreta. S Osječanima sam bio i strijelac, ali mi je sudac poništio gol zbog navodnog zaleđa. No, to je sada manje važno jer su sva tri boda ipak ostala u Koprivnici.
Vrlo ste brzi i često neuhvatljivi za suparničku obranu, ali isto tako i spretni u proigravanju svojih suigrača.
– Brzina je odlika svakog napadača pa tako i mene. Još uvijek nisam prezadovoljan svojom igrom, jer mogu i bolje. Vjerujem da ću to pokazati u sljedećim utakmicama koje nam predstoje do kraja prvenstva. Isto tako mislim da ću početi postizati i pogotke te još više doprinijeti kvalitetnim igrama Slavena Belupa.
U prošlom kolu Zagreb je također ostao bez bodova u Koprivnici, a u nedjelju u goste dolazi Hajduk koji ima svega tri boda više i drži četvrto mjesto. Mogu li i Splićani “pokleknuti” na našem travnjaku?
– Za nas je svaka utakmica jako važna pa tako i s Hajdukom koji je ovog tjedna ispao iz Hrvatskog kupa. “Bili” su sigurno dosta ranjeni, ali Hajduk je uvijek Hajduk i zato moramo biti oprezni. Ipak vjerujem da je prednost na našoj strani i mislim da smo bliže pobjedi. Učinit ćemo sve da osvojimo tri nova boda s kojima bi se potpuno uključili u borbu za Europu. Ako pobijedimo tada ćemo učiniti veliki korak. Imamo kvalitetu za uspjeh.
Slaven Belupo igra bolje kod kuće nego u gostima?
– Domaći teren je domaći, ali nismo mi slabo igrali ni u gostima iako smo gubili utakmice. Neke golove smo primili dosta nespretno, dok naše prigode nismo iskoristili. Izostalo je i malo sportske sreće s kojom bi sigurno imali još više bodova.
Kako vidite raspored do kraja sezone?
– Do završetka prvenstva ostalo je još sedam kola od kojih četiri igramo kod kuće, a tri puta gostujemo. Uz Hajduk u Koprivnicu nam još dolaze Rijeka, Split i Zadar, a odlazimo kod Istre, Lokomotive i Osijeka. Po meni je raspored jako dobar i ako ga iskoristimo, u što vjerujem, Europa nam neće pobjeći. Neka nas samo zaobiđu ozljede i sve će biti u redu.
Razmišljate li o ostanku u Koprivnici i nakon završetka prvenstva?
– Već sam rekao da mi je lijepo u Slavenu Belupu, ali moj ostanak ne ovisi o meni jer sam na posudbi. Iskreno, volio bih ostati. Vidjet ćemo, nikad se ne zna. Samo da u nedjelju pobijedimo Hajduk i upišemo tri nova boda, te se približimo Europi. Bio bi to uspjeh koji vjerojatno nitko u klubu nije očekivao, jer je momčad u jesenskom prvenstvu dugo bila na samom začelju ljestvice – optimistički je zaključio mladi hrvatski reprezentativac Petar Mišić pred kojim je sigurno blistava nogometna karijera.