OSVOJENI BODOVI S ISTROM IMAJU VELIKU VAŽNOST

23.02.2015.


U susretu s izravnim suparnikom, pulskom Istrom, Slaven Belupo je na svom stadionu osvojio tri vrlo važna boda s kojima mirnije ulazi u prvoligaški proljetni nastavak.

Konačni rezultat (2:1) postignut je već u prvom dijelu igre u kojoj je stoper Mato Grgić našu momčad doveo u vodstvo u 17. minuti kada je ubačenu loptu Crepulje iz slobodnog udarca glavom poslao u mrežu nemoćnog gostujućeg vratara Brkića.

Nakon što su Istrijani nekoliko minuta kasnije izjednačili pogotkom kod kojeg nije dobro reagirala naša obrana, farmaceuti nisu sustali već su nastojali što prije još jednom doći u vodstvo. Uspjelo im je to u 45. minuti kada je Marko Mirić iskoristio jednu nespretnost obrane gostiju i snažnim udarcem s nekoliko metara svladao opet nemoćnog Brkića.

U drugom poluvremenu gosti su imali nešto više od igre, dok je Slaven Belupo propustio još tri vrlo lijepe prigode (Ozobić, Mirić, Crepulja) iz kojih je mogao i do uvjerljivije pobjedu.

Nakon što smo u prva dva kola sa Zagrebom i Hajdukom u gostima ostali bez bodova, utakmica s Istrom pred našim navijačima bila nam je od najveće važnosti i sretan sam što smo je dobili. Osim pogotka Puljani nisu imali ni jednu izgledniju prigodu, dok smo ih mi imali nekoliko, iako smo do pobjedničkog gola došli sretno i spretno. Sada naravno lakše dišemo i mirnije očekujemo gostovanje kod Rijeke – naglasio je trener naše momčadi Ante Čačić i odmah krenuo s pripremama za utakmicu na Kantridi, koja se igra u subotu – 28. veljače.