Održana sjednica izvanredne Skupštine Slaven Belupa

06.12.2023.


Nogometni klub Slaven Belupo održao je sjednicu izvanredne Skupštine na kojoj se donio Program rada i financijski plan za 2024. godinu. Odazvalo se 19 od ukupno 35 članova skupštine, a sve su odluke prihvaćene jednoglasno. Valja istaknuti da je sjednici prisustvovao i dugogodišnji župan Koprivničko-križevačke županije Darko Koren.

– Kada jedan klub toliki dugi niz godina djeluje kao prvoligaš i ne ispada iz društva deset najboljih klubova u Hrvatskoj, onda je to znak da iza svega stoji veliki trud i angažman svih ljudi u klubu i ljudi bliskih klubu. Želim naglasiti da smo ušli u jednu fazu u kojoj će društvo shvatiti da je sport izuzetno bitan čimbenik života ljudi i da u sport treba ulagati. Mislim da su toga svjesni svi, i ljudi koji vode državu i ljudi koji su u našoj regionalnoj i lokalnoj samoupravi. Mislim da smo pred jednim intenzivnim razdobljem koje bi doista moglo otvoriti jedno novo poglavlje Slaven Belupa i sporta općenito – rekao je župan.

Planirani prihodi Slaven Belupa u 2024. iznose 4,097.653,00 eura, od čega najveći udio imaju prihodi od sponzorstva i prodaje igrača, dok su rashodi procijenjeni na 3,984.360,63 eura. Najveći udio imaju troškovi prve momčadi i Škole nogometa.

– Želimo i radimo sve kako bismo klub digli na još jednu višu razinu, kako rezultatski, organizacijski i financijski, tako i infrastrukturno. U 2024. rezultatski cilj će nam biti plasman između petog i sedmog mjesta. Objektivan je to cilj jer ‘velika četvorka’ ima višestruko veće budžete, što naravno ne znači da ćemo ‘napasti’ i više pozicije ako nam se za to pruži prilika. U suradnji s Gradom imamo u planu zamijeniti dotrajali hibridni travnjak već za iduću sezonu, a nastavit ćemo i sa svim potrebnim aktivnostima u projektu nadogradnje našeg stadiona. Kao što ste mogli i vidjeti u medijima, napravili smo nacrt i troškovnik za novi stadion koji bi trebao biti stvarno prelijep i zadovoljiti kriterije 4. kategorije. U suradnji s Gradom spremni smo sufinancirati dio investicije, a pomoću Države, HNS-a i UEFE bismo pokušali doći do preostalih sredstava. Kada bismo to uspjeli, spremni smo u nekoliko mjeseci ishoditi sve potrebne dozvole i krenuti s izgradnjom. Ovaj projekt smatramo kapitalnim i nečime što bi i klubu i Koprivnici dalo dodatnu dimenziju – izjavio je predsjednik Robert Markulin.