Odlični Slaven nadomak tri boda protiv Hajduka, na kraju remi u Splitu

25.11.2018.


Nogometaši Slaven Belupa odigrali su odličnu utakmicu na gostovanju u Splitu u 15. kolu Hrvatski Telekom Prve lige. Dva puta su vodili Slavenaši protiv Hajduka golovima Lime i Bogojevića, ali je na kraju rezultat bio 2:2. Zaista odlična predstava naših nogometaša koji su bili nadomak tri boda.

Trener Ivica Sertić u susret je krenuo s dva napadača, Jelićem i Limom, te Gordanom iza njihovih leđa. U prvih 20-ak minuta nismo vidjelo šanse na obje strane, a onda je sredinom prvog poluvremena Jelić srušen u kaznenom prostoru Hajduka. Sudac je dosudio jedanaesterac, ali je nakon konzultacija s pomocnikom promijenio odluku. U najmanju ruku sumnjiva odluka. U 31. minuti Slaven je poveo nakon lijepe akcije. Bogojević je izvrsno pronašao Limu u šesnaestercu koji s pet metara šalje loptu kroz noge vrataru Blaževiću za 0:1. Deset minuta kasnije Jelić je snažno pucao, ali je njegov udarac otišao tik pored vratnice. Hajduk je izjednačio u 44. minuti. Strijelac je bio Said.

U nastavku susreta naša momčad prvi je put zaprijetila u 57. minuti kad je Delić nakon lijepe akcije pucao, no vratar Blažević bio je siguran. Slaven je do novog vodstva stigao u 65. minuti. Lijepu kontru su izveli naši nogometaši, a snažnim udarcem iskosa s desne strane Bogojević je pogodio za 1:2. Hajduk je do novog izjednačenja stigao u 74. minuti kada je Jairo poslao loptu u mrežu. Šest minuta kasnije Jelić je izvrtio svog čuvara, opasno pucao, ali tik pored vratnice. Pravo je čudo što su naši nogometaši promašili u sudačkoj nadoknadi. Jelića, Gordanu i Doležala dijelili su milimetri od gola.

U idućem kolu naši nogometaši odmjerit će snage s Lokomotivom. Utakmica će se igrati u Zagrebu u petak s početkom u 18 sati.

25.11.2018. 15. kolo HT Prve lige, Poljud, Split

HNK Hajduk – NK Slaven Belupo 2:2 (1:1)

HNK HAJDUK: Blažević – Juranović, Lopez (od 46. Mikulić), Ismajli, Fomticshow – Caktaš (od 73. Šego), Jurić, Palaversa – Jairo, Ivanovski, Said (Od 60. Teklić). Trener: Zoran Vulić.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Musa, Međimorec, Šarlija (od 73. Nowak) – Bogojević, Vidović, Bačelić Grgić (od 57. Puclin), Delić – Gordana – Jelić, Lima (od 76. Doležal). Trener: Ivica Sertić.

Suci: Marin Vidulin (Kanfanar), Tomislav Petrović (Valpovo), Dejan Berger (Osijek)

Četvrti sudac: Marko Linić (Rijeka)

Delegat: Stjepan Žugaj (Velika Gorica)

Kontrolor: Slavko Čulina (Zagreb)

Strijelci: 0:1 Lima 31′, 1:1 Said 44′, 1:2 Bogojević 65′, 2:2 Jairo 74′

Žuti karton: Jurić 64′, Teklić 90′ (Hajduk); Bogojević 34′, Međimorec 36′, Šarlija 43′, Doležal 81′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: –