NOVO PRVENSTVO JE NOVI IZAZOV ZA NAŠU MOMČAD – ISTIČE NJEN KAPETAN VEDRAN PURIĆ

12.07.2017.


Nalazimo se pred početkom nove prvoligaške sezone u koju Slaven Belupo ulazi s uvjerenjem da će postići bolji plasman nego što ga je ostvario u prošlom prvenstvu u kojem je zauzeo sedmo mjesto.
Optimističko ozračje temelji se na uspješnim rezultatima tijekom pripremnog razdoblja u kojem naša momčad, čiji je kapetan Vedran Purić koji ima najviše prvoligaških nastupa u svojim nogama u pet prijateljskih ogleda ni jednom nije poražena, iako je igrala s vrlo jakim i uglednim suparnicima.
– Svladali smo mađarskog prvoligaša Ferencvarosa, zatim na slovenskim pripremama domaću Goricu i rumunjskog prvoligaša FC Voluntari, odigrali neodlučeno s ruskim prvakom Spartakom iz Moskve što je po meni jako veliki uspjeh, te u posljednjem nastupu bili bolji od mađarskog drugoligaša Zalaegerszega. Ovi rezultati ukazuju da smo dobro radili u pripremnom razdoblju i da smo spremni za početak sezone – ističe Vedran Purić kojeg, kao i njegove suigrače u subotu očekuje jedno od najzahtjevnijih gostovanja kod Rijeke na Rujevici:
– Ždrijeb je htio da se već u prvom kolu sastanemo s aktualnim prvakom, ali to je tako u svakom natjecanju. Upravo će nam Rijeka pokazati koliko smo spremni i koje su nam mogućnosti u novom prvenstvu. Riječani su svakako favoriti, imaju odličnu momčad no mi ćemo im se nastojati što bolje suprostaviti i pokazati da imamo dobru i kvalitetnu ekipu. Najvažnije da na Rujevici igramo organizirano kao što smo igrali tijekom priprema te isključimo greške koje su nam se događale u prošlom prvenstvu.
Nakon susreta s Rijekom u Koprivnicu dolazi uvijek neugodna Lokomotiva. Bit će to još jedan izazov za našu momčad?
– Svakako, jer su Lokosi prošle sezone osvojili peto mjesto koje smo mi ispustili, iako smo prije proljetnog nastavka imali veliku bodovnu prednost. Nadam se da će u ovom prvenstvu biti drugačije i da nas Lokomotiva na našem travnjaku više neće iznenaditi.
Gdje vidite Slaven Belupo u novoj sezoni?
– Mislim da imamo dobre izglede za visoki plasman, iako su Rijeka, Dinamo, Hajduk i Osijek klubovi koji imaju najjače momčadi. Oni će se vjerojatno boriti za prva četiri mjesta, dok ćemo se mi ostali natjecati za što bolji plasman.
Da li je sadašnji sastav Slavena Belupa bolji od prošlosezonskog?
– Sve će se vidjeti tijekom prvenstva no jedno je sigurno da smo kao momčad nešto mlađi i nadam se poletniji. Najvažnije da je okosnica ekipe ostala gotovo ista i da se novopridošli igrači što prije uklope u sastav, što su već pokazali na pripremnim susretima. Uz njih tu je i nekoliko mladića iz naše škole nogometa koji su pokazali da se na njih može najozbiljnije računati i da također traže mjesto u najboljoj momčadi. Kako prijelazni rok još traje u klubu sigurno razmišljaju o još nekim pojačanjima tako da je možda prerano govoriti hoćemo li biti jači nego u prošlom prvenstvu.
Svojedobno je naša momčad bila poznata po osvajanju bodova na vlastitom stadionu. Hoće li tako biti i u novoj sezoni?
– Vjerujem da hoće jer bodovi osvojeni kod kuće imaju veliki značaj. Pobjednički rezultat na vlastitom travnjaku uvijek stvara jedno ugodno ozračje na momčad i naravno na navijače. Ako se još pobjedi Dinamo, Hajduk, ili Rijeka tada je atmosfera u klubu na najvišoj razini. Volio bih da kod kuće pobjeđujemo, a u gostima osvojimo što više bodova jer samo tako možemo računati na visoke domete – zaključio je Vedran Purić kapetan momčadi Slavena Belupa, koju će predvoditi u novom prvoligaškom prvenstvu.