Nova tri boda, Slaven slavio u Varaždinu

23.10.2020.


Nogometaši Slaven Belupa u 9. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali novu pobjedu. Nakon uvjerljivih 5:1 protiv Istre 1961, večeras je naša momčad bila bolja od Varaždina i slavila rezultatom 1:2. Pogotke za našu momčad postigli su Krstanović i Bačelić Grgić.

Trener Tomislav Stipić u odnosu na utakmicu s Istrom napravio je tek jednu promjenu u prvom sastavu. Umjesto ozlijeđenog Etoundija od prve je minute u vrhu napada zaigrao Knoll.

Prvi je na današnjoj utakmici zaprijetio Varaždin. Udarac Delića glavom lagano je obranio Filipović. Naša je momčad iz prve prilike stigla do vodstva i to u 18. minuti. Savršeno je Lulić centaršutom pronašao Krstanovića koji liepo gađa drugi kut golmana domaćina za 0:1. Do kraja prvih 45 minuta domaćin je prijetio uglavnom iz daljine, najopasniji je bio udarac Senića, dok je za Slaven imao pokušaj Glavčića kojeg je obranio Zelenika.

Na samom početku nastavka, u 50. minuti, Bačelić Grgić pobjegao je obrani Varaždina, prevario Zeleniku i mirno poentirao za 0:2. Veliku priliku za treći pogodak naša je momčad imala u 74. minuti kada se Krstanović od centra sam spustio prema golu domaćina, ali je njegov pokušaj iz idealne situacije obranio vratar Varaždina. U 83. minuti domaćin je preko Petković smanjio na 1:2.

U idućem kolu naša će momčad odmjeriti snage s Lokomotivom. Utakmica će se u srijedu od 17 sati igrati na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš.

23. listopada 2020. – 9. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Varaždin, stadion Varteks

NK Varaždin – NK Slaven Belupo 1:2 (0:1)

NK VARAŽDIN: Zelenika – Memija, Milić (od 76. Grgec), Elezi (od 46. Kolarić), Urata (od 46. Daničić) – Senić, Đurasek – Benko, Delić (od 61. Petković), Drožđek (od 61. Peco) – Obregon. Trener: Samir Toplak.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Lulić, Božić, Soldo, Goda – Glavčić, Bačelić Grgić, Paracki, Mlinar (od 90. van Bruggen), Knoll (od 88. Jeffren) – Krstanović. Trener: Tomislav Stipić.

Suci: Ante Čuljak (Zagreb), Vedran Đurak (Stupno), Luka Pušić (Zagreb) i Tino Krečak (V. Gorica).

VAR: Fran Jović (Zagreb), AVAR: Igor Krmar (Zagreb)

Delegat: Tihomir Čalić (Marčana)

Kontrolor: Alojzije Šupraha (Zadar)

Strijelci: 0:1 Krstanović 18′, 0:2 Bačelić Grgić 50′, 1:2 Petković 83′

Žuti karton: Milić 16′, Senić 33′, 90′, Memija 71′ (Varaždin); Bačelić Grgić 37′, Božić 59′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: Senić 90′ (Varaždin); (Slaven Belupo)