NK ZAGREB – NK SLAVEN BELUPO 3:1

20.07.2005.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Bošnjak, Kurilić, Bodrušić – Pejić (od 70. Jambrušić), Šomoci (od 70. Dodik), Musa, Dunković (od 60. Lee), Kovač – Šaranović, Vručina

Trener: Branko Karačić

Sastav NK Zagreb

Markotić – Labudović, Brnas, Vrdoljak – Pelaić, Jakirović, Brkljača (od 46. Lajtman), Ibričić, Čutura – Vidović (od 71. Nadarević), Bartolović (od 83. Mandžukić)

Trener: Mile Petković

Suci

Glavni sudac: Ivan Novak (Varaždin)

Pomoćni suci: Siniša Premužaj (Varaždin), Mijo Horvat (Goričan) i Bruno Marić (Daruvar)

Golovi

1:0 Bartolović (17), 1:1 Musa (34-11 m), 2:1 Jakirović (40), 3:1 Vidović (64)

Žuti kartoni

Pejić (14), Vrdoljak (25), Musa (41), Bošnjak (44), Kovač (76), Mandžukić (90)

Crveni kartoni

Vrdoljak (67)

Gledatelja

3000

Izvještaj sa utakmice

Naša je momčad poražena od Zagreba u Kranjčevićevoj u 1. kolu novog prvenstva Hrvatske rezultatom 3:1. Već u 2. minuti Musa izvodi korner, a Pejić glavom s dva metra prebacuje vrata. U 6. Vidović tuče pokraj gola, a dojam je da su suci propustili označiti zaleđe. U 17. je Bartolović iskosa s lijeve strane pogodio za 1:0, a vratar Lisjak nije najbolje reagirao. U 21. je Jakirović uposlio Bartolovića, koji izlazi sam na Lisjaka, ali naš vratar brani njegov udarac. U 24. lijepa akcija Slavena, Pejić je ubacio za Musu, koji glavom tuče pokraj gola. Iz slobodnog udarca u 26. minuti Musa je pogodio vratnicu, a u 39. Labudović ruši Vručinu u šesnaestercu. Sudac Novak označio je jedanaesterac, kojeg je izveo i pogodio Musa za 1:1. Međutim, prije odlaska na odmor Jakirović na asistenciju Vidovića pogađa za 2:1. U nastavku prva prilika u 62. minuti, kad je Kovač tukao iznad grede. U akciji na drugoj strani, Lisjak brani još jednu veliku priliku Bartolovića, a u 64. minuti Vidović je iskoristio dubinsku loptu Markotića i pogodio mrežu za 3:1. U 67. je Vrdoljak isključen zbog preoštrog starta na Vručini, ali naša momčad do kraja nije uspjela postići pogodak, pa je ostalo konačnih 3:1.