NK ZAGREB – NK SLAVEN BELUPO 3:0

04.11.2006.Sastav NK Slaven Belupo

Nikoloski – Kristić, Radeljić, Bodrušić – Bošnjak (od 8. Pejić), Šomoci, Sopić, Mumlek (od 53. Lisjak), Božac – Dodik, Vručina (od 82. Poljak)

Trener: Elvis Scoria

Sastav NK Zagreb

Stojkić – Bjelobradić, Nadarević, Ivanković – Mujdža, Brkljača (od 76. Grgić), Vrdoljak, Ibričić (od 74. Parlov), Čutura – Lovrek (od 71. Jurendić), Mandžukić

Trener: Miroslav Blažević

Suci

Glavni sudac: Edo Trivković (Split)

Pomoćni suci: Predrag Borovec (Višnjevac), Tomislav Šetka (Đakovo) i Damir Batinić (Osijek)

Golovi

1:0 Lovrek (22), 2:0 Ibričić (51), 3:0 Lovrek (58-11 m)

Žuti kartoni

Sopić (21), Brkljača (27), Pejić (31), Božac (43), Nikoloski (51), Kristić (58)

Crveni kartoni

Nikoloski (52 – drugi žuti)

Gledatelja

500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo poražen je na gostovanju kod Zagreba, domaćin je slavio rezultatom 3:0. Naša je momčad odigrala vrlo slabu utakmicu i zasluženo je izgubila, jer tokom cijele utakmice nije stvorila izgledniju prigodu pred vratima Stojkića. Igru je već u 8. minuti morao napustiti Bošnjak zbog ozljede, a na desnom boku ga je zamijenio Pejić. U 11. minuti Stojkić je obranio Mumlekov pokušaj iz slobodnog udarca. U 14. minuti nakon kornera Mujdže, Brkljača glavom pogađa gredu. U 22. minuti slobodni udarac s 20 metara izvodi Lovrek, i šalje loptu u gornji desni kut Nikoloskog za vodstvo Zagreba od 1:0. U 27. minuti Vručina dolazi sam pred Stojkića, ali udarac je slab. U 36. minuti veliku je prigodu imao Mandžukić, ali šalje loptu pokraj vratnice. Vrdoljak tuče u 38. minuti, Nikoloski izbija u korner. U 51. minuti Nikoloski je napustio vrata, a Brkljača je uposlio Ibričića koji iskosa pogađa praznu mrežu za 2:0. Nikoloski je smatrao da je lopta već bila izašla iz igre, pa je zbog prigovora pomoćnom i glavnom sucu zaradio dva žuta, odnosno crveni karton. Umjesto Mumleka u igru je ušao pričuvni vratar Lisjak, koji u 55. minuti brani udarac Lovreka. U 58. minuti Kristić ruši Lovreka u kaznenom prostoru Slavena Belupa, a sudac Trivković pokazao je na bijelu točku. Lovrek postavlja konačnih 3:0, a nakon toga Zagreb se orijentirao na čuvanje rezultata i mirno privođenje utakmice kraju. Slaven Belupo u 14. kolu u srijedu u Koprivnici dočekuje momčad Šibenika.