NK ZAGREB – NK SLAVEN BELUPO 2:2

05.09.2011.


ZAGREB: Vidaković, Jurendić, Kolinger, Lapić, Štiglec, Frljužec, Maleša, Štrok, Celiščak, Mitrović, Medić (još su igrali: Pelaić, Džolan, Kraljević, Oršulić, Bevab, Cindrić, Jugović, Guilouzi, Nikšić, Krezo).

Trener: Luka Pavlović.

SLAVEN BELUPO: Rodić, Kokalović, Grgić, Maras, Pilipović, Brezovec, Milardović, Mujanović, Poljak, Benko, Bušić (još su igrali: Pelin, Havojić, Mamić, Jakšinić, Purić, Šomoci, Geng, Čanađija, Brlek, Gregurina, Vojnović, Glavica).

Trener: Roy Ferenčina.

Sudac: Knez. Pomoćnici: Marić i Jaković (svi Zagreb).

Strijelci: 0:1 – Mujanović (5), 0:2 . Benko (9), 1:2 – Bevab (75), 2:2 – Krezo (77).

Gledatelja: 150.

Izvješće:

Zagreb i Slaven Belupo iskoristili su prvoligašku stanku zbog kvalifikacijskih susreta reprezentacije Hrvatske i odigrali prijateljsku utakmicu na igralištu Zagreba.

Naša momčad je vrlo brzo došla u vodstvo pogotkom Mujanovića već u 5. minuti, a samo četiri minute kasnije na 0:2 povisio je Benko.

Farmaceuti su bili znatno bolja momčad u prvom dijelu igre te propustili realizirati još nekoliko sjajnih prigoda za uvjerljivije vodstvo, dok su Zagrepčani bili potpuno podređeni bez ijedne prilike za pogodak.

U nastavku susreta trener Ferenčina dao je prigodu igračima s manjom minutažom, što su domaćini iskoristili te pogocima Pelaića u 75. i Kreze u 77. minuti izjednačili rezultat za konačnih – 2:2.

Sljedeću prijateljsku utakmicu Slaven Belupo će igrati u srijedu u Velikom Trojstvu kraj Bjelovara u povodu 90. obljetnice županijskog ligaša Bilogorca, čiji je trener i igrač legenda našeg kluba Petar Bošnjak.