NK ZAGREB – NK SLAVEN BELUPO 1:1

27.11.2011.


ZAGREB: Vidaković, Pelaić, Pavlović, Lapić, Štiglec, Maleš, Oršulić, Abdurahimi (od 71. Dedić), Šovšić, Mitrović, Medić.

Trener: Gordan Ciprić.

SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Grgić, Maras, Milardović, Brezovec (od 84. Vojnović), Gregurina (od 76. Mujanović), Glavica (od 77. Poljak), Benko, Bušić.

Trener: Roy Ferenčina.

Sudac: Goran Gabrilo. Pomoćnici: Petar Gabrilo i Mario Pepura. Četvrti sudac: Duje Strukan (svi iz Splita). Delegat: Lino Roša (Vodnjan).

Strijelci: 0:1 – Benko (15 –11 m), 1:1 – Medić (83).

Žuti kartoni: Maleš, Dedić, Šovšić (Zagreb), Gregurina, Kokalović, Maras (Slaven Belupo).

Crveni karton:

Izvješće:

U pretposljednjem jesenskom nastupu kod Zagreba u Kranjčevićevoj Slaven Belupo je osvojio bod, odigravši 1:1.

Farmaceuti su odlično otvorili utakmicu i već u 15. minuti došli u vodstvo 0:1. Brezovca je nepropisno u svom kaznenom prostoru zaustavio Štiglec i splitski sudac Goran Gabrilo opravdano je dosudio jedanaesterac. Siguran realizator bio je najbolji strijelac našeg kluba Leon Benko, koji je preciznim udarcem svladao domaćeg vratara Vidakovića.

Nakon vodećeg pogotka obje momčadi imale su nekoliko uspješnih akcija, a najveću prigodu za povećanje vodstva propustio je Glavica u 38. minuti kada je bio u vrlo dobroj prilici, ali nije uspio svladati vratara Zagreba, Vidakovića.

U nastavku susreta utakmica je protekla u izjednačenoj igri, a najbolju prigodu za farmaceute nije realizirao Glavica u 73. minuti nakon dobrog prodora Marasa.

Sedam minuta prije kraja Zagreb je ipak uspio izjednačiti pogotkom Medića, koji je iskoristio neopreznost u našoj obrani i svladao vratara Rodića, te svojoj momčadi donio bod koji je prije odlaska u Kranjčevićevu priželjkivao i trener Roy Ferenčina.

Sljedeće subote Slaven Belupo će na Gradskom stadionu u 15 sati ugostiti momčad Splita, koji ima tri boda više. Bit će to posljednja prvoligaška utakmica Slavena Belupa u ovoj godini u kojoj se očekuje pobjeda s vrlo dobrim Splćanima i uspješni oproštaj od koprivničkih navijača.