NK ZAGREB – NK SLAVEN BELUPO 1:0 (0:0)

08.02.2015.


ZAGREB: Livaković, Jurendić, Musa, Kovačić, Štiglec, Stepčić, Krovinoić, Ljubičić (od 64. Mudraražija), Bevab (od 64. Konopek), Medić, G. Boban.

Trener: Dražen Medić.

SLAVEN BELUPO: Kardum, Purić, Grgić, Fuštar, Geng (od 79. Edson), Paracki, Parlov, Brlek, Delić, Vugrinec (od 46. Ozobić), Mirić (od 58. Mišić).

Trener: Ante Čačić.

Strijelci: 1:0 – L. Medić (80).

Sudac: Ante Vučemilović (Osijek). Pomoćnici: T. Petrović (Valpovo) i M. Grgić (Osijek). Četvrti: B. Marić (Daruvar). Delegat: I. Šutalo (Osijek).

Žuti kartoni:Purić (Slaven Belupo), Bevab,Jurendić (Zagreb).

Crveni kartoni:

Stadion u Kranjčevićevoj.

Gledatelja: 250.

Izvješće:

Slaven Belupo je izgubio sva tri boda u gostima kod Zagreba i zaista može žaliti što je stadion u Kranjčevićevoj napustio pognute glave.

Odlučujući trenutak utakmice dogodio se u 62. minuti kada je Brlek kod rezultata 0:0, nakon što je u kaznenom prostoru domaćina srušen Ozobić,slabo izveo jedanaesterac kojeg je obranio domaći vratar Livaković.

Utakmica je igrana po lošem i od snijega blatnjavom travnjaku na kojem su se u prvom poluvremenu bolje snašli igrači Zagreba koji su imali inicijativu, ali su najbolje prigode u samoj završnici propustili farmaceuti.

Prva je bila u 40. minuti kada je Vugrinec vrlo dobro pronašao Brleka koji se sjurio u kazneni prostor domaćina, ali je njegov udarac prema vratima Livakovića posljednjim naporima Musa izbacio u korner.

Još bolju prigodu nije iskoristio Vugrinec u 45. minuti čiji je loš udarac sa 16 metara završio u rukama domaćeg vratara.

U nastavku susreta Slaven Belupo je krenuo snažnije i u 51. minuti nije iskoristio jedan dobar prodor Mirića po desnoj strani. Koprivničanci nastavljaju dobrom igrom dok se Zagreb orijentirao na protunapade, ali bez uspjeha.

Nakon promašenog jedanaesterca Slaven Belupo je nastavio s napadima i u 64. minuti zamalo došao u vodstvo, ali je dobar udarac Delića iskosa s lijeve strane prošao kraj lijeve vratnice Zagreba.

I onda pobjedonosni pogodak domaćina.

Igrači Slavena Belupa u 80. minuti izgubili su jednu loptu na sredini terena koja je došla do Bevaba, čiji je snažan udarac s desne strane odbio vratar Kardum, na loptu je natrčao L. Medić i poslao je u njegovu mrežu za 1:0.

Do kraja utakmice farmaceuti su nastojali poravnati rezultat, ali u tome nisu uspjeli i ostali bez sva tri boda.

U sljedećem kolu Slaven Belupo (nedjelja) gostuje u Splitu kod Hajduka.