NK ZAGREB – NK SLAVEN BELUPO 0:3

13.05.2006.Sastav NK Slaven Belupo

Nikoloski – Kurilić (od 78. Bošnjak), Radeljić, Bodrušić, Božac – P. Pejić, Musa (od 89. Šomoci), Poldrugač, Mumlek – Dodik, Vručina (od 72. Jambrušić)

Trener: Elvis Scoria

Sastav NK Zagreb

Stojkić – Labudović (od 57. M. Pejić), Nadarević, Vrdoljak, Mujdža – Parlov, Bjelobradić (od 46. Čunčić), Brkljača, Špičić (od 63. Oršulić) – Mandžukić, Ćustić

Trener: Miloš Rus

Suci

Glavni sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka)

Pomoćni suci: Armando Lušetić (Cerovlje), Damir Volf (Rijeka) i Danijel Trampus (Osijek)

Golovi

0:1 Mumlek (48), 0:2 Dodik (78), 0:3 Jambrušić (87)

Žuti kartoni

Kurilić (66)

Crveni kartoni

Gledatelja

300

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo pobijedio je Zagreba na gostovanju u Kranjčevićevoj rezultatom 0:3, zahvaljujući pogocima Miljenka Mumleka, Marija Dodika i Krunoslava Jambrušića. Naša momčad željela se pobjedom oprostiti od sezone, pa je trener Elvis Scoria izveo najjači sastav, dok je u domaćoj momčadi bilo nekoliko mlađih igrača. Slaven Belupo je tijekom cijele utakmice dominirao i kontrolirao zbivanja na terenu, a domaći su navijači svojim igračima zamjerili zbog loše igre i premalog zalaganja. Nakon prvog dijela u kojem nije bilo većih prigoda, Slaven Belupo je poveo u trećoj minuti drugog poluvremena. Pero Pejić prihvatio je loptu na desnoj strani kaznenog prostora Zagreba i odlično poslužio Mumleka, čiji je udarac s ruba šesnaesterca bio neobranjiv za vratara Zagreba Stojkića. Sudac Vučkov je u 55. minuti označio jedanaesterac za domaće, ali je naš vratar Jane Nikoloski obranio udarac Vrdoljaka. U 78. minuti bilo je 0:2. Božac je prošao po lijevoj strani i ubacio u sredinu, gdje se odlično snašao Dodik, prihvatio loptu na prsa i s desetak metara pogodio mrežu. Konačnih 0:3 postavlja mladi Jambrušić nakon dubinskog proigravanja Igora Muse, tri minute prije kraja utakmice.