NK Zagreb – NK Slaven Belupo 0:2 (0:1)

03.04.2004.Sastav NK Slaven Belupo

Solomun – Jurić, S. Bošnjak, Jurčić, Božac – Brgles (od 85. Landeka), Vukojević, Posavec, Pejić – Srpak (od 46. Sertić), Dodik (od 87.Guć)

Trener: Ivan Bedi

Sastav NK Zagreb

Stojkić – Smoje, Ješe, Hucika – Mujdža, Biskup (od 61. Perković), Prosinečki (od 46. Babić), Pilipović, Kovačević – Petrović, Đalović (od 46. Franja)

Trener: Mile Petković

Suci

Glavni sudac: Željko Širić (Osijek)

Pomoćni suci: Tomislav Šetka (Đakovo), Dalibor Conjar (Osijek), Ivan Novak (Varaždin)

Golovi

0:1 Pejić (31’), 0:2 Sertić (72’)

Žuti kartoni

Jurčić (28’), S. Bošnjak (48’), Mujdža (89’)

Crveni kartoni

Ješe (90’-preoštar start)

Gledatelja

500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo je sigurnom i discipliniranom igrom zasluženo ostvario pobjedu nad nemoćnim sastavom Zagreba na utakmici 24. kola Prve HNL u Kranjčevićevoj. Golovi Petra Pejića i Ivice Sertića osigurali su tri boda, kojima se naš klub odmaknuo od opasne zone pri dnu ljestvice.

Prvi su zaprijetili domaćini, Prosinečki i Petrović uputili su udarce pored gola. U 21. minuti Petrović je tukao glavom pokraj gola, a u 30. minuti Posavec nakon duplog pasa s Dodikom pogađa vratnicu sa 16 metara. Nakon kornera koji je uslijedio, Slaven Belupo je poveo. Posavec je ubacio, a Pejić glavom na drugoj vratnici poslao loptu u mrežu. U 33. minuti Đalović pokušava glavom iz blizine, Solomun brani. U 45. minuti Prosinčeki je iz slobodnog udarca pogodio gredu.

U nastavak su oba trenera ušla s izmjenama, a Sertić je donio dodatnu kvalitetu gostujućoj momčadi. Sertić u 52. minuti upošljava Pejića, koji tuče pored gola. Posavec u 61. minuti ubacuje, Dodik skreće glavom loptu preko gola. U 62. minuti Franja je iz blizine prebacio vrata, a Pilipovićev udarac u 72. minuti skrenuo u korner. Iz kontranapada koji je potom uslijedio, Slaven dolazi do povećanja vodstva. Brgles je pred šesnaestercem odlično upslio Sertića, koji vara Stojkića i trese mrežu za 0:2. Do kraja je Zagreb bez uspjeha napadao, a Posavec je u 89. minuti iz slobodnog udarca pogodio gredu.

U sljedećem kolu Slaven Belupo u Koprivnici igra s Kamenom Ingradom, izravnim konkurentom za 7. mjesto, koje bi moglo odvesti i u Intertoto kup.