NK ZADAR – NK SLAVEN BELUPO 1:3

29.10.2011.


ZADAR: Ježina, Con (od 53. Grižan), Pezo, Jonjić, Bilaver, Banović (od 73.Hajdini), Ćurjurić (od 64. Ivančić), Begonja, Vasilj, Mršić, Santini

Trener: Dalibor Zebić

SLAVEN BELUPO: Rodić, Mamić (od 71. Purić), Kokalović, Grgić, Pilipović (od 87. Jakšinić), Milardović, Brezovec, Gregurina (od 79. Čanađija), Glavica, Bušić, Benko

Trener: Roy Ferenčina

Sudac: Igor Pristovnik (Zagreb). Pomoćnici: Ivica Modrić (Zagreb) i Goran Perica (Šibenik). Četvrti sudac: Ivo Krečak (Šibenik). Delegat: Marijan Klepo (Zagreb). Kontrolor suđenja: Dragutin Vuk (Čakovec).

Strijelci: 0:1 – Benko (1), 1:1 – Mršić (44), 1:2 – Bušić (45), 1:3 – Milardović (86).

Žuti kartoni: Vasilja, Con, Pezo, Bilaver (Zadar), Glavica, Bušić (Salven Belupo)

Crveni kartoni:

Izvješće:

Slaven Belupo se sjajno predstavio na vrlo teškom gostovanju u Zadru, gdje je nakon ispadanja iz kupa postigao vrlo važnu pobjedu – 1:3 i zadržao se na četvrtom mjestu prvoligaške ljestvice.

Farmaceuti su došli u vodstvo već u 1. minuti kada se Benko odlično snašao pred vratima domaćina i „matirao“ njihovog vratara Ježinu – 0:1. U posljednjim trenucima prvog poluvremena postignuta su dva pogotka. Zadrani su izjednačili golom Mršića u 44., a Slaven Belupo još jednom došao u vodstvo minutu kasnije pogotkom Bušića na ubačaj Brezovca.

U nastavku susreta, kao i u prvih dijelu igre farmaceuti su dominirali zadarskim travnjakom, djelovali znatno bolje od svojih domaćina, imali još nekoliko vrlo izglednih prigoda i u 86. minuti po treći put pogodili mrežu Zadrana. Strijelac je bio Milardović koji je postavio konačni rezultat – 1:3, nakon još jedne asistencije Brezovca.

Igrali smo zaista dobro i naša je pobjeda više nego zaslužena. Zadrani su kod kuća bili bolji od Hajduka i Dinama, ali nisu bili bolji od naše momčadi čiji su igrači svih 90 minuta pokazali veliku borbenost i maksimalno zalaganje. Bila je to jedna od naših najboljih igara u dosadašnjem prvenstvu – rekao je Roman Sović, sportski direktor Slavena Belupa i nastavio:

Zadržali smo priključak za Dinamom, Hajdukom i Splitom i sada mirnije ulazimo u jesensku završnicu. U petak nam u goste dolazi Rijeka i naravno da očekujemo nova tri boda – završio je sportski direktor Sović.