NK ZADAR – NK SLAVEN BELUPO 1:0

20.11.2012.


ZADAR: Ježina, Sarić, Jerbić, Prahić, Heister (od 27. Šimurina), Bilaver, Banović, Begonja, Ivančić, Mršić (od 79. Muić), Perica (od 73. Surać).

Trener: Ferdo Milin.

SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Grgić, Bubnjić (od 80. Barić), Gregurina, Geng (od 57. Brlek), Čanađija, Glavica, Bušić (od 65. Delić), Šaban.

Trener: Roy Ferenčina.

Strijelci: 1:0 – Mršić (43. – 11 m).

Sudac: Lukša Klaić (Konovale).

Žuti kartoni: Kokalović (Slaven Belupo).

Crveni kartoni:

Izvješće:

Iako se trener Slavena Belupa Ferenčina nadao pozitivnom rezultatu u prvom ogledu četvrtfinala Hrvatskog kupa u gostima kod Zadra, prognoze mu se nisu ostvarile.
Zadrani su pobijedili 1:0 kao i u prvenstvenom susretu prije desetak dana pogotkom Mršića iz jedanaesterca u 42. minuti, kada je obrana farmaceuta po mišljenju suca Klaića iz Konovala u svom kaznenom prostoru nepropisno zaustavila Pericu. Bio je to i konačni rezultat susreta u kojem su domaćini imali terensku inicijativu i više izglednih prigoda, dok je za Slaven Belupo najbolju propustio Delić početkom drugog poluvremena.
Koprivnički prvoligaš je i u Zadru nastupio bez Raka, Batarela, Vugrinca i Marasa koji su ozlijeđeni, ali to je neminovnost s kojom s farmaceuti moraju nositi i u sljedećim utakmicama.
Uzvratni susret četvrtfinala Hrvatskog kupa igrat će se u Koprivnici 28. studenoga u 17 sati u kojem je Slavenu Belupu potrebna pobjeda od dva pogotka razlike, ako se želi plasirati u polufinale ovog natjecanja.