NK ZADAR – NK SLAVEN BELUPO 1 : 5

12.03.2005.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Crnac, Karabatić, Bodrušić – Bošnjak (od 62. Pejić), Musa, Vukojević, Posavec, Višković (od 77. Gal) – Dodik (od 81. Vručina), Karabogdan

Trener: Branko Karačić

Sastav NK Zadar

Subašić – Zebić, Jurić, Buljat – Bilaver, Modrić, Prpić, Jurjević, Ćustić – Gudelj, Terkeš (od 65. Lojić)

Trener: Stanko Mršić

Suci

Glavni sudac: Igor Pristovnik (Zagreb)

Pomoćni suci: Ivica Grgić (Duga Resa), Damir Volf (Viškovo) i Ivan Bebek (Rijeka)

Golovi

0:1 Posavec (29), 1:1 Gudelj (52-11 m), 1:2 Karabogdan (70), 1:3 Dodik (80), 1:4 Vukojević (84), 1:5 Vukojević (90)

Žuti kartoni

Buljat, Jurjević, Gudelj, Višković, Lisjak, Pejić, Bodrušić

Crveni kartoni

Buljat (60-drugi žuti), Bodrušić (87-drugi žuti)

Gledatelja

1000

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo ostvario je sigurnu i uvjerljivu pobjedu nad Zadrom u Zadru u 21. kolu Prve HNL. Dva pogotka postigao je Ognjen Vukojević, dok su se jednom među strijelce upisali Srebrenko Psavec, Ivica Karabogdan i Marijo Dodik. Prvo poluvrijeme proteklo je u izrazitoj dominaciji naše momčadi, koja je diktirala tempo i stvarala prigode. Pogodak za vodstvo postigao je nakon solo-akcije Posavec u 29. minuti. Zadar je uspio izjednačiti početkom nastavka iz jedanaesterca kojeg je izborio Jurjević, a realizirao Gudelj. Ubrzo je Buljat zaradio crveni karton, i Slaven Belupo je posljednjih pola sata bio s igračem više. To je iskorišteno na najbolji mogući način, s još četiri pogotka igrači trenera Branka Karačića ostvarili su uvjerljivu pobjedu. U 70. minuti Ivica Karabogdan je iz blizine pospremio loptu u mrežu nakon udarca Vukojevića, a sve dvojbe riješio je Dodik u 80. minuti, izbio je sam pred domaćeg vratara i mirno pogodio mrežu. Četvrti i peti pogodak djelo su mladog reprezentativca Vukojevića. Prvo je u 84. minuti nakon udarca Pejića i odbijene lopte poentirao za 1:4, da bi postavio konačnih 1:5 lijepim pogotkom s oko 25 metara.