NK ZADAR – NK SLAVEN BELUPO 0:2

31.08.2013.


ZADAR: Matković, Šimurina, Jerbić, Ikić, Gržan (od 83. Blažević), Sarić, Surač (od 74. Muić), Begonja, Vasilj, Terkeš (od 61. Čirjak), Ivančić.
Trener: Ferdo Milin.
SLAVEN BELUPO: Rodić, Plazanić, Grgić, Edson, Melnjak, Purić, Gregurina (od 60. Matoš), Crepulja, Brlek, Glavica (od 81. Rak), Novinić (od 88. Haračić).
Trener: Ivan Katalinić.
Strijelci: 0:1 Glavica (68), 0:2 – Novinić (80).
Sudac: Gabrilo (Split). Pomćnici: Pepur i Radić. Četvrti: Kezele. Delegat: Čilić.
Žuti kartoni: Begonja, Šimurina, Sarić (Zadar), Gregurina, Crepulja, Haračić (Slaven Belupo).
Crveni kartoni:
Stadion Stanovi.
Gledatelja: 1.000.
Izvješće:
Prvom ovopvenstvenom pobjedom Slaven Belupo je napustio posljednje mjesto na ljestvici i pokazao da u nastavku natjecanja, koje će krenuti nakon kvalifikacijskih reprezentativnih utakmica može mirnije gledati u svoju prvoligašku budućnost.
Farmaceuti su zasluženo donijeli sva tri boda s gostovanja u Zadru gdje su prikazali vrlo dobru i kvalitetnu igru kojoj se domaći sastav nije mogao suprostaviti.
Uz nekoliko povoljnih prigoda naša je momčad došla u vodstvo u 68. minuti kada je Melnjak ubacio loptu s lijeve strane, koju je Glavica mirno poslao u mrežu domaćeg vratara Matkovića za 0:1.
Uz stalni pritisak na obranu Zadrana Slaven Belupo nastavlja dominantnom igrom koju je predvodio njegov vezni red u kojem je nakon dugotrajne ozljede od 60. minute igrao i Marin Matoš, koji je bio vrlo siguran i odradio sve što je trebalo.
U terenskoj nadmoći farmaceuti u 80. minuti postižu i svoj drugi pogodak za konačnih 0:2 kojeg je sjajnim udarcem s 20 metara postigao Enes Novinić, a zadarski gledatelji mu uzvratili dugotrajnim pljeskom.
– Bili smo bolja momčad svih 90 minuta i zasluženo pobijedili. Ovo je naša prva prvenstvena pobjeda koja nam mnogo znači za nastavak natjecanja. Čestitam igračima na tri osvojena boda, zadovoljan sam njihovom igrom u kojoj su pokazali da mogu znatno više od onoga što su do sada pružili – kazao je nakon zadarske pobjede trener Slavena Belupa Ivan Katalinić.
U sljedećem prvenstvenom kolu (14. rujna) Slaven Belupo će biti domaćin sastavu Rijeke.