NK VARTEKS – NK SLAVEN BELUPO 2:0

09.04.2005.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Gal, Karabatić (od 57. Jurić), Bodrušić – Bošnjak (od 71. Brgles), Vukojević, Šomoci (od 56. Jambrušić), Posavec, Višković – Dodik, Pejić

Trener: Branko Karačić

Sastav NK Varteks

Koprić – Kastel, Granić, Kristić – Mujanović, Šafarić, Vukman, Halilović (od 82. Jertec), Benko – Petričević (od 88. Novinić), Jolić (od 46. Pavličić)

Trener: Miroslav Blažević

Suci

Glavni sudac: Željko Širić (Osijek)

Pomoćni suci: Tomislav Šetka (Đakovo), Matija Strugačevac (Belišće) i Damir Batinić (Osijek)

Golovi

1:0 Petričević (34), 2:0 Pavličić (49)

Žuti kartoni

Jolić (41), Višković (67), Pavličić (68), Bošnjak (69), Posavec (90)

Crveni kartoni

Gledatelja

1500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo poražen je u 2. kolu Lige za prvaka od Varteksa u Varaždinu. Rezultat od 0:2 ne otkriva pravi odnos snaga, jer je naša momčad pružila solidnu partiju, za razliku od utakmice s Interom, ali napadači nažalost nisu uspjeli pogoditi mrežu. Trener Karačić nije mogao računati na kartonirane Musu i Karabogdana, umjesto njih ušli su Šomoci i Pejić, dok je Crnca u obrani zamijenio Gal. Prvi je zaprijetio Posavec iz slobodnog udarca u 5. minuti, ali lopta odlazi iznad grede. U 8. minuti Lisjak brani Jolićev udarac glavom. Pejić se našao u najboljoj prigodi prvog dijela u 11. minuti, nakon dodavanja Dodika ušao je u šesnaesterac i snažno tukao, ali je Koprić uspio obraniti. Vodstvo Varteksa stiglo je u 34. minuti. Halilović je na sredini terena uzeo loptu Vukojeviću i uposlio Šafarića, koji s desne strane vraća loptu na peterac. Tamo je propušta Jolić, a Petričević bez problema pogađa za 1:0. Već nakon četiri minute igre u nastavku, povećanje vodstva domaćih. Pogriješio je Karabatić, preslabo je vratio loptu Lisjaku, što je iskoristio Pavličić i s desetak metara matira Lisjaka za 2:0, što je ostao i konačni rezultat. Karačić je potom uveo Jurića i Jambrušića, koji se u 58. minuti našao u dobroj prilici, ali je Koprić obranio njegov udarac. Opet je Posavec pokušao iz slobodnog udarca u 62. minuti, no Koprić je obranio. Na drugoj strani Lisjak brani pokušaj Šafarića, također iz slobodnog udarca. Do kraja susreta Slaven Belupo pokušavao je postići pogodak, ali se to nije dogodilo. Sumnjiva je situacija nedosuđeni prekršaj na Posavcu u 90. minuti u kaznenom prostoru Varteksa, za što je naš vezni igrač kažnjen žutim kartonom.