Pomoćni suci: Petar Gabrilo (Split), Matija Strugačevac (Belišće) i Nikola Petir (Kašina)

Kastel (3?), Božac (45?), Kristić (45?), Posavec (56?), Karić (64?), Brgles (69?)

Mumlek (81? ? udaranje igrača bez lopte)

Gledatelja

3500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo ušao je znatno oslabljen u ovaj susret, bez čak četvorice igrača iz prve postave (Dodik, Ferenčina, Jurčić, Gal). Zato su mjesta središnjih obrambenih igrača zauzeli Međimorec i S. Bošnjak, dok je prvenstveni debi protiv nekadašnjeg kluba imao mladi Vukojević, koji je bio i jedan od najboljih igrača na terenu.

Prva opasnost na utakmici dogodila se na polovici Varteksa, kad je Kosić pobjegao Kastelu, a ovaj ga je srušio s leđa. Na desnoj strani otvarao se Pejić, ali je Kastel bio brži i za prekršaj je zaradio žuti karton. Iz slobodnog udarca na 25 metara od vratiju, Posavec tuče pored gola.

U 21. minuti S. Bošnjak je uklizavanjem spasio loptu ispred Pavličića, a u nastavku te akcije Karić upućuje prvi udarac prema vratima, ali pokraj lijeve vratnice. Nakon akcije Pejića i Posavca, Kosić je u 25. minuti tukao iznad gola. Nakon toga Varteks ima dvije poluprilike koje nisu bile previše opasne, ali je u 37. minuti Karić odlično reagirao na ubačaj Režića, no vratar Solomun je izboksao loptu.

Minutu poslije Pejić je nakon ubačaja Posavca tukao glavom metar pored gola. Najbolju prigodu prvog poluvremena imao je Slaven Belupo u 44. minuti. Višković je ubacio u šesnaesterac, Pejić je glavom spustio loptu na udarac Brglesu, ali vratar Varteksa Vasilj fantastično reagira i skreće loptu u korner.

Nakon dobro odrađenog prvog poluvremena, uslijedio je šok na početku nastavka. Jančevski je prihvatio loptu od Kristića na sredini terena, napravio slalom kroz cijelu polovicu naše momčadi, prevario četvoricu igrača i potom neometan tukao s ruba šesnaesterca. Lopta je po zemlji ušla u donji lijevi kut za vodstvo domaćina od 1:0.

Nakon toga Slaven Belupo je teško povezivao redove, a Varteks se povukao čuvajući prednost. Skoro se ništa nije događalo do 76. minute, kad je Karić s 20 metara tukao pored vratiju. Međutim, samo minutu kasnije Jolić je osvojio loptu, prošao po desnoj strani i idealno uposlio Karića, kojem s dva metra nije bilo teško postići pogodak za 2:0.

U 79. minuti Posavec je iz slobodnog udarca s 20 metara dobro gađao, ali je Vasilj bio na mjestu. Višković je u 80. minuti dobro probio lijevu stranu i ubacio pred vrata, gdje Posavec pokušava iz prve, ali lopta odlazi iznad grede. U 81. minuti domaćin je ostao s igračem manje, jer je kapetan Mumlek bez lopte udario Vukojevića, za što mu je sudac Šunjić opravdano pokazao izravni crveni karton.

Brojčanu premoć Slaven Belupo nije do kraja utakmice pretvorio u pogotke, pa su bodovi ostali u Varaždinu.