NK SLAVEN BELUPO – ZTE ZALAEGERSZEG 3:0

01.02.2012.


SLAVEN BELUPO: Rodić (od 46. Pelin), Purić, Kokalović (od 65. Šestak), Grgić (od 65. Bubnjić), Maras (od 60. Geng), Milardović (od 46. Brlek), Brezovec (od 60. Gregurina), Glavica (od 60. Jakšinić), Poljak (od 46. Kuprešak), Mujanović (od 46. Čanađija), Bušić (od 65. Abramović.

Trener: Roy Ferenčina.

ZTE: Jahić, Ge. Kovacs, Bogunović, Varga, Kocsardi, Matee, Hidvegi, Szakaly, Kamber, Balazs, Ga. Kovacs (još su igrali: Vlaszak, Hervas, Turkovs, Jašarević, Mavolo, Pal, Vittman, Csordas, Szalai).

Trener: Gyozo Horvath.

Sudac: Igor Pristovnik (Zagreb). Pomoćnici: Josip Havaić i Goran Dević (obojica iz Koprivnice). Četvrti sudac: Zlatko Šimčić (Koprivnica).

Strijelci: 1:0 – Mujanović (33), 2:0 – Bušić (35), 3:0 – Jakšinić (90).

Gledatelja: 100.

Izvješće:

U prijateljskoj međunarodnoj utakmici između Slavena Belupa i mađarskog prvoligaša Zalaegerszega, koja je odigrana na igralištu s umjetnom travom na Gradskom stadionu, pobijedili su farmaceuti 3:0.

Nakon nekoliko vrlo dobrih prigoda koje su propustili realizirati Mujanović, Brezovec i Glavica, vodeći pogodak za Slaven Belupo postigao je Mujanović u 33. minuti igre, a na 2:0 povisio je Bušić dvije minute kasnije. Oba pogotka bila su plod uspješnih akcija koprivničkog prvoligaša, čiji su igrači dominirali terenom dok gosti nisu imali ni jednu ozbiljniju prigodu.

U nastavku susreta trener Slavena Belupa Roy Ferenčina priliku za igru dao je mladim igračima koprivničkog prvoligaša koji su se vrlo dobro suprostavili gostima iz Mađarske, te u posljednjoj minuti utakmice postigli pogodak za konačnih 3:0. Strijelac trećeg gola za Slaven Belupo bio je Jakšinić.

Farmaceuti će do 4. veljače trenirati na Gradskom stadionu kada odlaze na desetodnevne pripreme u Medulin, gdje će imati tri prijateljska ogleda. Suparnici će im biti drugoligaš Međimurje, prvoligaš zagrebačka Lokomotiva i bosansko-hercegovački prvoligaš Željezničar iz Sarajeva.