NK SLAVEN BELUPO – SK SIGMA 1:1

15.07.2000.Sastav NK Slaven Belupo

Solomun, P. Bošnjak, Amižić, Crnac, S. Bošnjak, Kacić, Ferenčina, Kovačević, Geršak, Sertić, Radiček (46’ Brgles – 68’ Dodik)

Trener: Mladen Frančić

Sastav SK Sigma

Bureš, Kovar, Rozenhal, Vlček, Zbožinek, Urbanek, Machala, Kučera (75’ Kotris), Zdrahal (70’ Muha), Špilaček (46’ Koenig), Barbožik

Trener:

Suci

Glavni sudac: Hyytia (Finska)

Pomoćni suci:

Golovi

1:0 Geršak (15’), 1:1 Zdrahal (25’)

Žuti kartoni

Crveni kartoni

Gledatelja

3000

Izvještaj sa utakmice

NK Slaven Belupo nije uspio postići pobjedu u prvom susretu 3. kola Intertoto Cup-a protiv češke Sigme. Rezultat je bio 1:1. Koprivničani su susret počeli bez svog najboljeg napadačkog dvojca, Jurčeca i Dodika, koji su ozlijeđeni.

Slaven je napao od početka, ali su prvu priliku za pogodak imali gosti, kada je u 8. minuti Spilaček opasno ugrozio vrata domaćina. Nakon toga Koprivničani imaju inicijativu, a njihovi napadi uglavnom idu preko Amižića, koji je u 15. minuti lijepo pronašao Sertića, on je loptu propustio do Geršaka, koji je odličnim udarcem sa 18 metara doveo “farmaceute” u vodstvo ? 1:0. Slaven Belupo i dalje napada, a u 22. minuti Sertić pronalazi Ferenčinu, koji puca sa 20 metara, ali je vratar Bureš bio na mjestu. Tri minute poslije Amižić je izveo slobodan udarac sa 25 metara, no iznad vratnice gostujućih vrata. U istoj minuti Sigma je izjednačila. Zdrahal je s nekoliko metara svladao nemoćnog Solomuna, nakon što je Urbanek prošao desnom stranom Slavenove obrane.

U nastavku trener Frančić umjesto Radičeka uvodi Brglesa, koji je u 50. minuti Slaven mogao dovesti u vodstvo, ali je pred Sigminim vratima zakasnio na jednu dobro ubačenu loptu Petra Bošnjaka. Od 60. minute Sigma preuzima inicijativu, ali bez efekata. Trener Frančić u 68. minuti iz igre izvlači Brgesa, a u igru ulazi još uvijek nedovoljno oporavljeni Dodik. Do kraja utakmice se rezultat nije promijenio.