NK SLAVEN BELUPO – PFC BEROE 2:0

18.07.2010.


SLAVEN BELUPO: Rodić – Purić (od 63. Marčić), Kokalović (od 64. Labudović), Rogulj (od 80.Šestak), Maras (od 76. Bagarić) – Milardović (od 64. Poldrugač) – Gregurina (od 62. Papa), Vojnović (od 63. Jakšinić), Poljak (od 63. Delić) – Mujanović (od 76. Poredski), Bušić (od 62. Tepurić).

TRENER: Mile Petković.

PFC BEROE: Ilčev – Iliev, Kovačev, Enčev, Penev (od 76. Dinčev) – Stankov (od 71.Minčev), Kostadinov (od 71. Apostolov), Genčev (od 52. Velev), Hristov (od 46. Bojanov) – Zekov (od 76. Kanev) – Jordanov (od 62. Zlatinov)

TRENER: Ilian Ilijev.

Sudac: Sminderovac (Koprivnica). Pomoćnici: Dević (Koprivnica) i Kučina (Sv. Ivan Žabno)
Strijelci: 1:0 Vojnović (45), 2:0 Tepurić (75).

Žuti kartoni: Bušić (14), Zekov (18), Gregurina (37), Rogulj (56), Mujanović (72), Bagarić (85), Iliev (87).

Gledatelja: 500

U prijateljskoj međunarodnoj utakmici Slaven Belupo je u subotu na koprivničkom stadionu svladao bugarskog prvoligaša PFC Beroe 2:0. Bugarski klub je u prošloj sezoni uz deseto mjesto u prvenstvu osvojio i Kup svoje zemlje i predstavljat će je u 3. pretkolu Europske lige.
Prvu prigodu za pogodak imao je u 3. minuti Bušić, ali je pucao pokraj gola. Gregurina je u 16. minuti dobro uposlio Mujanovića, koji je lijevom nogom loptu poslao kraj desne vratnice.
Najbolju prigodu za pogodak farmaceuta propustio je Bušić u 32. minuti. Purić je ubacio loptu s desne strane koja je odsjela na gredi i odbila se do koprivničkog napadača, čiji udarac glavom bugarski vratar također glavom izbacio u korner.
Vodeći pogodak farmaceuta došao je tek u posljednjoj minuti prvog poluvremena, kad je Vojnović iz slobodnog udarca s 20 metara sjajno prebacio zid bugarske obrane i lopta je odsjela u desnom kutu bugarskog vratara Ilčeva – 1:0.
U drugom dijelu susreta trener Petković izmijenio cijeli sastav, a na 2:0 povisio je Tepurić u 75. minuti nakon asistencije Pape. Tepurić je također na ubačaj Bagarića uputio snažan udarac glavom nekoliko minuta prije kraja susreta, ali je bugarski vratar izbacio loptu u korner. Vrlo dobru prigodu imao je i Labudović minutu prije kraja, no pogodio je gredu.
Naš klub u nedjelju u 18 sati u Ludbregu igra posljednju prijateljsku utakmicu prije početka novog prvenstva u kojoj će ugostiti drugoligaša Lučko povodom obljetnice Dinama iz Apatije.
Prvi nastup u novoj prvoligaškoj sezoni Slaven Belupo će imati sljedeće nedjelje, 25. srpnja na Gradskom stadionu, a suparnik će mu biti Šibenika. Utakmica se igra s početkom u 20 sati.