NK SLAVEN BELUPO – NK ZAGREB 6:0

22.11.2006.Sastav NK Slaven Belupo

Nikoloski-Kristić, Bodrušić, Božac, Šomoci, Dodik (89’ Pejić), Sopić, Poljak, Vručina (46’ Bošnjak), Jambrušić (84’ Kelemen), Radeljić

Trener: Elvis Scoria

Sastav NK Zagreb

Stojkić-Čutura, Labudović, Jurendić (61’ Grgić), Nadarević (54’ Čunčić), Mandžukić, Vrdoljak (46’ Bjelobradić), Lovrek, Ivanković, Parlov, Mujdža

Trener: Miroslav Blažević

Suci

Glavni sudac: Ivan Novak (Varaždin)

Pomoćni suci: Siniša Premužaj (Varaždin), Josip Novko (Varaždin), Igor Križarić (Čakovec)

Golovi

1:0 Božac (16’), 2:0 Poljak (34’), 3:0 Dodik (55’), 4:0 Šomoci (62’), 5:0 Kristić (75’), 6:0 Šomoci (83’)

Žuti kartoni

Dodik (11’), Sopić (17’), Jambrušić (27’), Nadarević (25’), Labudović (26’), Parlov (37’), Lovrek (70’), Stojkić (75’)

Crveni kartoni

Gledatelja

500

Izvještaj sa utakmice

Naša momčad je s visokih 6:0 pobijedila Zagreb u prvom susretu četvrtfinala Hrvatskog nogometnog Kupa i tako praktički osigurala plasman u polufinale. Utakmica je odigrana po kišovitom vremenu i teškom terenu, a od početka je naša ekipa krenula odlučno, sa željom za pobjedom. U 16. minuti Jambrušić je uposlio Bošca, koji tuče s više od 20 metara, a lopta odlazi u lijevi kut Stojkića za 1:0. U 24. minuti Jambrušić je snažno tukao s desne strane, a lopta odlazi malo pored gola. Gužva pred vratima Slavena u 29. minuti – Čutura je uputio udarac petom, Nikoloski je obranio, a Lovrek je potom promašio loptu. U 34. minuti bilo je 2:0. Jambrušić je s desne strane uputio dugu loptu za Poljaka, koji je izašao sam pred Stojkića i poentirao za 2:0. U nastavku je umjesto Vručine u našoj momčadi ušao Bošnjak, a Jambrušić je prešao u napad. U 51. minuti Ivanković i Nadarević sudarili su se glavama, a Jambrušić nije iskoristio prigodu koja mu se iznenada ukazala. U 55. minuti Poljak je iz slobodnog udarca asistirao Dodiku, koji je glavom na prvoj vratnici pogodio za 3:0. Bio je to samo nagovještaj teških trenutaka za Zagreb, koji je do kraja utakmice primio još tri pogotka. U 62. minuti Božac je oteo loptu Mujdži i asistirao za Šomocija, koji s desne strane sigurno pogađa za visokih 4:0. U 63. minuti udarac Lovreka obranio je Nikoloski, a u 65. je Ivanković iz blizine tukao glavom, ali Nikoloski sjajno brani. U 75. minuti opet je Božac osvojio jednu loptu na rubu kaznenog prostora Pule i dodao do Kristića, koji s desetak metara pogađa za 5:0. Konačnih 6:0 postavio je Šomoci, nakon što ga je uposlio Jambrušić.