NK SLAVEN BELUPO – NK ZAGREB 3:0

15.04.2006.Sastav NK Slaven Belupo

J. Nikoloski-D.Bodrušić, D. Božac, M. Mumlek (88’ Kovač), M. Dodik, I. Musa, D. Poldrugač, B. Vručina (74’ Dunković), P. Pejić (88’ Jambrušić), Š. Kurilić, I. Radeljić

Trener: Elvis Scoria

Sastav NK Zagreb

D. Stojkić- Ž. Sopić, S. Ibričić (64’ Lajtman), S. Nadarević, D. Mišković, M. Mandžukić (83’ Ćustić), I. Vrdoljak, M. Bartolović, V. Ivanković, I. Parlov, M. Mujdža (64’ Čunčić)

Trener: Miloš Rus

Suci

Glavni sudac: Alojzije Šupraha (Kolan)

Pomoćni suci: Tihomir Lisica (Split), Damir Kraljević (Zadar) i Ivan Novak (Varaždin)

Golovi

1:0 Mumlek (26-11 m), 2:0 Pejić (56), 3:0 Vručina (65)

Žuti kartoni

Parlov (29), Musa (29), Bartolović (32), Stojkić (43)

Crveni kartoni

Bartolović (77)

Gledatelja

2000

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo ostvario je čistu i sigurnu pobjedu nad Zagrebom, rezultatom 3:0. Prvi pogodak postigao je Mumlek iz jedanaesteca, vodstvo je povećao Pejić, a konačnih 3:0 postavio je Vručina.

Slaven je bolje krenuo u utakmicu, i u 3. minuti Mumlek tuče iznad grede. U 11. minuti Nikoloski je zaustavio udarac Sopića, a u 13. minuti Dodik nakon duge lopte Radeljića tuče malo pored gola. U 25. minuti Mišković je srušio Vručinu u kaznenom prostoru Zagreba, a iz jedanaesterca je vratara Stojkića svladao Miljenko Mumlek, za vodstvo od 1:0. U 36. minuti Bartolović je bio u prigodi, ali tuče pokraj vratiju. U 41. minuti je Vručina odlično prebacio loptu i krenuo prema Stojkiću, koji brani njegov udarac. U 43. minuti Poldrugač idealno poslužuje Pejića, koji je iz blizine neprecizan. U 45. minuti je Ibričić tukao iznad grede. U nastavku je u 50. minuti Nikoloski uposlio Dodika, čiji udarac zaustavlja raspoloženi Stojkić. U 56. minuti Mumlek je preciznom loptom u for izbacio Peru Pejića, koji mirno pogađa Stojkićev prvi kut za 2:0. Još jednom je Mumlek bio asistent, u 65. minuti je odlično poslužio Bojana Vručinu, koji vara istrčalog vratara zagreba i pogađa za 3:0. U 78. minuti Nikoloski je obranio pokušaj Sopića, a udarac Mumleka u 80. brani Stojkić. Ćustić je u 86. minuti tukao s 25 metara, Nikoloski je izbio u korner, a u 88. minuti Musin udarac brani Stojkić.