NK SLAVEN BELUPO – NK ZAGREB 2:0

30.04.2005.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Gal (od 75. Crnac), Karabatić, Bodrušić – Pejić, Šomoci, Posavec, Musa, Višković – Dodik (od 81. Karabogdan), Vručina (od 64. Jambrušić)

Trener: Branko Karačić

Sastav NK Zagreb

Stojkić – Vrdoljak, Brnas, Ivanković – Pelaić (od 73. Čunčić), Brkljača (od 73. Marić), Ibričić (od 73. Klić), Jakirović, Čutura – Vidović, Bartolović

Trener: Mile Petković

Suci

Glavni sudac: Ivan Bebek (Rijeka)

Pomoćni suci: Darko Slivar (Valpovo), Robertino Dujela (Zadar) i Ante Vučemilović (Osijek)

Golovi

1:0 Posavec (4), 2:0 Dodik (51)

Žuti kartoni

Jakirović (25), Pejić (43), Gal (58)

Crveni kartoni

Gledatelja

1800

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo je dobrom igrom pobijedio momčad Zagreba i s osvojena tri boda ostvario priključak s vrhom ljestvice. Prvo uzbuđenje gledatelji su na koprivničkom stadionu vidjeli u 2. minuti, kad je Posavec s 20 metara tukao pored vratiju. U 4. minuti, nakon prekršaja na Viškoviću, Srebrenko Posavec postiže eurogol iz slobodnog udarca, loptu s 20 metara šalje u gornji lijevi kut vratara Stojkića. Šomoci u 20. minuti upućuje snažan udarac pokraj lijeve vratnice, a pokušaj Bartolovića u 22. minuti brani Lisjak. Neugodan je bio pokušaj Vidovića u 33. minuti, Lisjak je nogom loptu izbio u korner. Početkom nastavka naša momčad je povećala vodstvo. Igrala se 51. minuta, kad je Posavec izveo slobodni udarac, lopta se od jednog braniča Zagreba odbila do Marija Dodika, koji iz blizine vara Stojkića i pogađa mrežu za 2:0. Uslijedila je inicijativa Zagreba, koji je stvorio nekoliko dobrih prilika, ali je Lisjak nesavladiv. U 56. minuti brani udarac Brkljače glavom, potom u 61. Posavec s gol-crte izbacuje udarac Jakirovića. U 63. je Vručina mogao postići pogodak, ali je poslao loptu pokraj gola. Vidović se u 67. minuti našao sam pred vratarom Slavena, ali je Lisjak opet izašao kao pobjednik. U 79. minuti Posavec je tukao iz daljine, ali lopta odlazi pokraj vratiju.