NK SLAVEN BELUPO – NK ZAGREB 1:1

27.11.2004.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Gal, Karabatić, Bodrušić – Bošnjak (od 59. Pejić), Vukojević, Musa (od 87. Srpak), Šomoci, Višković – Vručina, Dodik

Trener: Branko Karačić

Sastav NK Zagreb

Stojkić – Labudović, Brnas, Vrdoljak – Pelaić, Brkljača, Marić, Jakirović, Čutura – Đalović (od 82. Vidović), Bartolović (od 90. Klić)

Trener: Mile Petković

Suci

Glavni sudac: Domagoj Vučkov (Rijeka)

Pomoćni suci: Matija Strugačevac (Belišće), Željko Novosel (Vrbovec) i Igor Križarić (Čakovec)

Golovi

1:0 Bošnjak (58), 1:1 Brkljača (73)

Žuti kartoni

Vručina (15), Bošnjak (30), Marić (48), Vukojević (69)

Crveni kartoni

Gledatelja

1500

Izvještaj sa utakmice

U posljednjoj ovogodišnjoj utakmici pred koprivničkom publikom, Slaven Belupo i Zagreb odigrali su bez pobjednika, 1:1. Našu momčad u vodstvo je doveo Bošnjak u 58. minuti, a izjednačio je Brkljača 15 minuta kasnije.

Slaven Belupo nastupio je bez kažnjenih Posavca i Karabogdana, koje su zamijenili Šomoci i Dodik. U 5. minuti Višković je izveo korner, a udarac Vukojevića glavom obranio je Stojkić. U 7. minuti pokušava Bošnjak, lopta odlazi pokraj gola. Višković je u 23. minuti dobro ubacio, ali je Vukojević na desetak metara od gola propustio loptu. Zagreb pokušava iz slobodnog udarca u 24. minuti, Bartolovićeva lopta odlazi preko grede. Musa je u 34. minuti izveo udarac iz kuta, a vratar Stojkić intervenira ispred Gala. Vukojević je u 37. minuti opet u prigodi, ali obrana Zagreb blokira njegov udarac. U 38. minuti Vručina je tukao s desne strane, Stojkić hvata loptu. Ubačaj Bošnjaka minutu kasnije ispred Dodika u korner izbacuje Brnas. U 40. minuti iznenada je do lopte došao Vručina, ali i njegov udarac zaustavlja koncentrirani Brnas. Pelaić u 43. minuti pokušava udarcem s desne strane, lopta odlazi iznad vratiju. Vručina je u prigodi u 45. minuti, Stojkić je uhvatio i tu loptu. U drugoj minuti nadoknade vremena u prvom poluvremenu, Dodik je povratnom loptom uposlio Musu, ali opet je Brnas na pravome mjestu.

Slaven Belupo došao je u vodstvo nakon duge akcije. Višković je s lijeve strane ubacio za Šomocija, čiji je udarac blokiran, ali se lopta odbila do Petra Bošnjaka, koji s desne strane preciznim udarcem matira Stojkića. U 66. minuti Pejić je probio desnu stranu, ali je potom upropastio izglednu situaciju, a udarac Vručine u 73. minuti opet je blokirala obrana Zagreba.

Izjednačenje je stiglo u 73. minuti. Pelaić je bio asistent, a Brkljača strijelac s udaljenosti od desetak metara. U 80. minuti mogao je Slaven opet povesti, Pejić je ubacio, Dodik glavom spustio loptu za Vručinu, čiji udarac odlazi malo pokraj gola. Pokušava i Pejić udarcem sa 16 metara u 81. minuti, ali lopta odlazi iznad gola. U 83. Bartlović tuče iz voleja nakon slobodnog udarca, Lisjak je obranio. Čutura je u 86. minuti pokušao iz slobodnog udarca iznenaditi Lisjaka, ali nije bio precizan i na kraju rezultat ostaje neodlučenih 1:1.