NK SLAVEN BELUPO – NK ZAGREB 1:0

18.11.2012.


SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Grgić, Maras, Gregurina, Čanađija (od 85. Bubnjić), Geng (od 71. Brlek), Glavica, Delić, Bušić (od 56. Šaban).

Trener: Roy Ferenčina.

ZAGREB: Livaković, Djengoun, Nadarević, Pavlović, Jurendić (od 15. Barišić), Šovšić, Handžić, Štrok (od 63. Vojtuš), Becab, Abdurahimi, Medić.

Trener: Miroslav Blažević.

Strijelac: 1:0 – Čanađija (41).

Sudac: Marić (Daruvar). Pomoćnici: Fegeš (Nedelišće) i Fejer (Bjelovar). Četvrti: Matoc (Zaprešić). Delegat: Modrić (Rijeka).

Žuti kartoni: Gregurina (Slaven Belupo), Abdurahimi, Nadarević, Barišić (Zagreb).

Crveni kartoni:

Gledatelja: 1.500.

Izvješće:

Vrlo dobrom i borbenom igrom Slaven Belupo je u susretu sa Zagrebom osvojio tri jako važna boda, pobijedivši s 1:0.
Farmaceuti su odlično krenuli u susret i Delić je već u 1. minuti pogodio gredu, lopta se odbila do Glavice koji je nije uspio poslati u mrežu. Nekoliko minuta kasnije Maras ubacuje loptu s lijeve strane pred vrata Zagreba, a Bušić je glavom šalje iznad grede. Najbolju prigodu za vodstvo naše momčadi nije iskoristio Gregurina u 31. minuti kada je sa svega šest metara loptom pogodio gostujućeg vratara Livakovića.
Slaven Belupo i dalje nastavlja dobrom igrom, znatno je opasniji od gostiju čija se mreža „trese“ se u 41. minuti.
Čanađija se nakon odličnog prodora odlučio na udarac s 20 metara, lopta pogađa lijevu vratnicu od koje se odbija u leđa golmana Livakovića i završava u njegovoj mreži za 1:0. Potpuno zasluženo vodstvo farmaceuta koji su imali terensku premoć i pokazali više želje od Zagrepčana.
U nastavku susreta domaćini nastoje povećati svoje vodstvo a najbolje prigode imali su Grgić koji je u 60. minuti glavom pucao kraj lijeve vratnice i Čanađija, čiji je udarac nekoliko minuta kasnije završio iznad grede.
Sve do isteka 90. minute farmaceuti su znatno opasniji od Zagreba, loptu čvrsto drže u svojim nogama i na kraju su zasluženo nagrađeni pljeskom iz gledališta za tri osvojena boda.
Sretan sam zbog pobjede jer smo pokazali veliku borbenost i želju za uspjehom. Imali smo znatno više od igre i naša je uspjeh više nego zaslužen. Čestitam svojim igračima i ne treba zaboraviti da smo i danas nastupili bez svoja tri najbolja igrača: Vugrinca, Raka i Batarela, koji najvjerojatnije neće igrati do kraja jeseni – rekao je nakon utakmice trener Slavena Belupa Roy Ferenčina, dok je legendarni Ćiro Blažević, trener Zagreba naglasio:
Bodovi zasluženo ostaju u Koprivnici jer je Slaven Belupo bio bolja momčad, imao više prigoda i pokazao da je među najboljim hrvatskim prvoligašima. Čestitam svom kolegi Ferenčini i Koprivničancima na pobjedi. U vaš grad uvijek rado dolazim, gdje me se poštuje i mislim da Slaven Belupo ima sjajnu i korektnu publiku. Želim pohvaliti i suce koji su jako dobro obavili svoj posao – zaključio je Ćiro Blažević.
Uoči utakmice gledatelji na Gradskom stadionu pljeskom su se odužili hrvatskim generalima Mladenu Markaču i Anti Gotovini koji su u petak oslobođeni u Hagu i vratili se u svoju Domovinu.
Na konferenciji za medije svoje poštovanje prema generalima Markaču i Gotovini izrazili su i obojica trenera, Roy Ferenčina i Miroslav Ćiro Blažević.