NK SLAVEN BELUPO – NK ZAGREB 1:0

23.07.2011.


SLAVEN BELUPO: Rodić – Purić (od 73. Mamić), Kokalović, Maras, Pilipović – Brezovec, Milardović – Mujanović, Vojnović, Benko (od 90. Grgić) – Bušić (od 58. Poljak).

Trener: Roy Ferenčina.

ZAGREB: Vidaković – Pelaić, M. Pavlović, Oršulić, Štiglec – Abdurahimi, Štrok, Šovšić, Dedić – Medić, Frljužec (od 68. Jurendić).

Trener: Luka Pavlović.

Sudac: Krečak (Šibenik). Pomoćnici: Perica (Šibenik) i Crnčić (Vrbovec). Četvrti sudac: Gerek (Zabok). Delegat: Špoljar (Varaždin).
Strijelci: 1:0 Benko (60.)
Žuti kartoni: Maras, Brezovec, Purić, Milardović (Slaven Belupo). Pelaić, Šovišić, M. Pavlović, Štrok, Dedić (Zagreb).
Crveni kartoni: Pelaić (90. drugi žuti)
Igrač utakmica: Leon Benko (Slaven Belupo).
Gradski stadion.
Gledatelja: 3.000.

Izvješće:


Na startu nove prvoligaške sezone Slaven Belupo osvojio je tri boda u susretu sa Zagrebom, pogotkom Leona Benka koji je bio i najbolji igrač utakmica.
Prvih pola sata proteklo je u dominaciji farmaceuta koji su krenuli vrlo otvorena prema vratima „pjesnika", čiji su igrači samo povremeno nastojali ugroziti vrata Koprivničanaca. U 11. minuti Mujanović je dobro pucao s 18 metara, a nekoliko minuta kasnije Benko je uputio snažan udarac kraj gola Vidakovića. Gostujući igrač Abdurahimi nastojao je iznuditi jedanaesterca u 16. minuti, kada je pao u šesnaestercu, ali je sudac Krečak iz Šibenika samo odmahnuo rukom. U 24. minuti Rodić je nespretno reagirao na jedan ubačaj, a tri minute kasnije nakon Pilipovićeva igranja rukom na rubu šesnaesterca Krećak je dosudio slobodni udarac. No, Oršulić je pucao visoko iznad gola.
U nastavku utakmice najozbiljniju prigodu imali su gosti u 41. minuti kada je obrana Slavena pogriješila, ali je vratar Rodić sjajno reagirao i otklonio opasnost. U izjednačenoj igri farmaceuti dolaze u vodstvo. Milardović je „potegnuo" loptu u kazneni prostor Zagreba koju je najbolji koprivnički strijelac sjajno primio, te je poslao u mrežu vratara Vidakovića – 1:0.
Koprivnički prvoligaš je do kraja utakmice imao terensku inicijativu, te nekoliko prigoda za povećanje vodstva, ali se mreža gostiju više nije „tresla". Slaven Belupo je zasluženo upisao prva tri boda na startu nove prvoligaške sezone i optimistički dočekuje nastavak prvenstva.