NK SLAVEN BELUPO – NK ZAGREB 0:3

18.05.2013.


SLAVEN BELUPO: Rodić, Barić (od 46. Maras), Kokalović (od 66. Vugrinec), Grgić, Bubnjić, Gregurina, Čanađija, Brlek (od 53. Rak), Glavica, Jelavić, Delić.
Trener: Roman Sović.
ZAGREB: Livaković, Nestor (od 72. Čurjurić, od 90. Krovinović),Jurendić, Nadarević, Graf, Bevab, Kovačić, Šovšić, Štrok (od 58. Mitrović), Abdurahimi, Medić.
Trener: Miroslav Blažević.
Strijelci: 0:1 – Abdurahimi (51), 0:2 – Medić (73), 0:3 – Abdurahimi (90).
Sudac: Vidulin (Kanfanar). Pomoćnici: Kezele (Rijeka) i Radošević (Gospić). Četvrti: I. Križarić (Čakovec). Delegat: Čilić (Vinkovci).
Žuti kartoni: Glavica, Gregurina (Slaven Belupo), Nestor, Graf (Zagreb).
Crveni kartoni:
Gradski stadion.
Gledatelja: 1.000.
Izvješće:
U posljednjoj utakmici sezone pred svojim gledateljima Slaven Belupo je prikazao najslabiju proljetnu igru i zasluženo izgubio od sada već bivšeg prvoligaša Zagreba – 0:3.
Farmaceuti su potpuno i neočekivano podbacili i to u drugom dijelu igre kada su primili sva tri pogotka nakon velikih grešaka svoje obrane.
U prvom poluvremenu naša je momčad propustila nekoliko stopostotnih prigoda koje nisu iskoristili Delić, Jelavić i Glavica tako da se na odmor otišlo bez pogodaka.
U nastavku susreta Zagreb dolazi u vodstvo u 51. minuti kada je domaćoj obrani pobjegao najbolji igrač susreta Abdurahimi i pogodio mrežu Rodića za 0:1. Nakon primljenog gola Slaven Belupo ne pronalazi načina za izjednačenje, a u 73. minuti gosti povećavaju vodstvo na 0:2 pogotkom Medića. U sudačkoj nadoknadi Abdurahimi je bio još jednom strijelac za konačnih – 0:3.
– Odigrali smo jednu očajnu utakmicu u kojoj smo pokazali niz slabosti i na kraju izgubili. U susret smo ušli bez dovoljno motiva i mislim daje to bilo naše najslabije izdanje otkako vodim momčad. Nemam što reći nakon ovakve slabe igre u kojoj je pobjeda Zagreba zaslužena, iako smo u prvih 45 minuta propustili četiri stopostotne prigode – kazao je razočarani trener naše momčadi Roman Sović, dok je strateg “pjesnika” Miroslav Blažević istaknuo odličnu igru svojeg sastava, ali razočarano priznao da je to bio “labuđi pjev” nakon što je Zagreb već preselio među drugoligaše.