NK SLAVEN BELUPO – NK ZADAR 2:0

12.08.2012.


SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Grgić, Maras, Batarelo, Čanađija, Gregurina (od 84. Bušić), Vugrinec, Glavica (od 71. Delić), Rak (od 46. Bubnjić).

Trener: Roy Ferenčina.

ZADAR: Gluić, Bilaver, Jerbić, Prahić, Banović, Šimurina (od 67. Jočlić), Surać (od 61. Čurjurić), Ivančić, Begonja, Tokić (od 66. Brnadić), Banović.

Trener: Dalibor Zebić.

Strijelci: 1:0 – Maras (6), 2:0 – Vugrinec (74 –11 m).

Sudac: Alen Gerek (Zabok). Pomoćnici: Hrvoje Menđušić (Vinkovci) i Dario Vrabec (Zagreb). Četvrti: Davor Grizelj (Osijek). Delegat: Zoran Pandža (Ivankovo).

Žuti kartoni: Šimurina, Čurjurić (Zadar).

Crveni kartoni:

Gradski stadion.

Gledatelja: 1.500.

Izvješće:

Nije se bilo lako Slavenu Belupu vratiti u domaću prvoligašku stvarnost nakon sjajne pobjede s Bilbaom, samo tri dana prije utakmice sa Zadrom.

No, farmaceuti su na najbolji način apsolvirali Zadrane, pobijedili 2:0 i upisali tri nova prvoligaška boda.

Naša momčad sjajno je otvorila utakmicu vodećim pogotkom u 6. minuti kada je Alen Maras izveo slobodan udarac s 25 metara i preko „živog zida“ smjesti loptu iza vratara Gluića. Bio je to identičan gol kakav je Maras dao i Španjolcima. Koprivnički navijači dugotrajnim su pljeskom pozdravili pogodak kapetana Slaven Belupa koji je još jednom pokazao da ima sjajnu ljevicu.

Samo četiri minute kasnije Rak se odlučio na udarac s 18 metara, ali pravo u vratara Zadrana. Vrlo lijepu akciju izveo je Vugrinec po lijevoj strani, ubacio loptu pred vrata Zadra gdje je zamalo zakasnio Gregurina i još jedna dobra prigoda otišla je u nepovrat.

Gosti zatim uspostavljaju terensku inicijativu, opasno su zaprijetili s nekoliko udarac sa 20 metara, ali bez prave završnice tako da se na odmor otišlo minimalnim vodstvom naše momčadi.

U nastavku susreta u svlačionici je ostao Rak umjesto kojega je u igru ušao Bubnjić. U 51. minuti Batarelo se odlučio na udarac s 20 metara, ali bilo je to slabo za dobrog vratara Gluića. Samo dvije minute kasnije gosti su imali vrlo ozbiljnu kontru, ali je Rodić istrčao sa svojih vrata i zaustavio udarac Begonje.

Zadrani su izveli još nekoliko dobrih napada, no obrana Slavena Belupa pravodobno je otklonila opasnost.

I onda povećanje vodstva farmaceuta na 2:0!

Vugrinec je majstorski ušao u kazneni prostor gostiju gdje je nepropisno srušen i sudac Gerek opravdano pokazuje na jedanaesterac. Loptu je uzeo „Vuga“ i postigao drugi pogodak za Slaven Belupo, što je bio i konačni rezultat ovog susreta.

Znao sam da nas nakon sjajne igre s Bilbaom očekuje vrlo težak susret i nama je najvažnije da smo upisali tri nova boda. U tri tjedna odigrali smo čak osam utakmica, a tu su još i putovanja što nije lako. Čestitam dečkima na zalaganju i naša je pobjeda zaslužena, a Zadar se i uz poraz predstavio u dobrom izdanju – kazao je između ostalog nakon utakmice trener
Slavena Belupa Roy Ferenčina.