NK SLAVEN BELUPO – NK VRAPČE 6:1

17.02.2012.


SLAVEN BELUPO: Rodić (od 81. Pelin), Geng (od od 61. Brlek), Kokalović, Grgić, Maras (od 81. Poljak), Gregurina (od 81. Bubnjić), Brezovec, Jakšinić (od 61. Šaban), Glavica (od 81. Kuprešak), Mujanović (od 81. Abramović), Bušić (od 81. Maretić).

Trener: Roy Ferenčina.

VRAPČE: Ilić, Prgomet, Vrbat, Deak, Mišković, Brkić, Halužan, Matovina, Bazina, Dević, Guja (još su igrali: Šimunić, Duspara, Magdić, Debeljak, Crnković, Konyit, Horvat, Brlečić).

Trener: Denis Brezer.

Sudac: Stanić. Pomoćnici: Juriša i Rumek (svi iz Koprivnice).

Strijelac: 1:0 – Mujanović (5), 2:0 – Brezovec (32), 3:0 – Jakšinić (36), 4:0 – Glavica (43), 5:0 – Brezovec (45), 6:0 – Bušić (56), 6:1 – Crnković (80).

Izvješće:

U posljednjoj prijateljskoj provjeri prije starta proljetnog prvenstva Prve HNL Slaven Belupo je ugostio zagrebačko Vrapče, drugoplasiranu momčad jesenskog prvenstva Treće HNL – središte.

U zanimljivoj i čvrstoj utakmici farmaceuti su pobijedili 6:1 i pokazali da spremni dočekuju drugi dio sezone.

Vodeći pogodak postigao je Mujanović već u 5. minuti igre, a na 2:0 povisio je Brezovec čiji je udarac iz opravdano dosuđenog jedanaesterca obranio vratar Ilić, ali se lopta odbila do koprivničkog „veznjaka“ koji ju je poslao u mrežu.

Do isteka prvog dijela igre Slaven Belupo postiže još tri pogotka. U 36. minuti strijelac je bio Jakšinić, u 43. Glavica, a u 45. Brezovec. Kod sva tri pogotka odlično je asistirao Bušić, koji je u 56. minuti također bio strijelac i povisio vodstvo na 6:0.

Pri kraju susreta pogodak za goste postigao je Crnković za konačnih 6:1.

Zbog ozljede za našu momčad nisu nastupili Vedran Purić, Dario Čanađija i Borislav Pilipović, te Josip Milardović koji će u dogovoru sa Slavenom Belupom karijeru najvjerojatnije nastaviti u Kini.