NK SLAVEN BELUPO – NK VARTEKS 4:3 (3:1)

25.02.2006.Sastav NK Slaven Belupo

J. Nikoloski-D.Bodrušić, D. Božac, M. Mumlek (80’ – A. Dunković), M. Dodik, I. Musa, D. Poldrugač, B. Vručina (56’ – I. Karabogdan), P. Pejić (68’ – P. Bošnjak), Š. Kurilić, I. Radeljić

Trener: Elvis Scoria

Sastav NK Varteks

M. Koprić – N. Pokrivač, D. Jertec, E. Novinić, N. Šafarić (90’ – D. Mohorović), M. Pavličić (68’ – T. Kardum), V. Vuk, N. Vukman ( 59’ – S. Posavec), N. Halilović, M. Lučić

Trener: Zlatko Dalić

Suci

Glavni sudac: Željko Širić (Osijek)

Pomoćni suci: Predrag Borovec (Višnjevac), Tomislav Šetka (Đakovo), Alen Grek (Zabok)

Golovi

1:0 B. Vručina (3’), 2:0 B. Vručina (7’), 3:0 M. Dodik (10’), 3:1 E. Novinić (32’), 3:2 L. Benko (60’), 3:3 N. Šafarić (75’), 4:3 I.Musa (86’)

Žuti kartoni

P. Bošnjak – 89’, M. Koprić – 90’

Crveni kartoni

Gledatelja

1000

Izvještaj sa utakmice

U dramatičnoj i do kraja neizvjesnoj utakmici, naša je momčad pobijedila Varteks i osvojila važne bodove u borbi za opstanak. Već u 3. minuti Slaven Belupo je poveo, i to zaslugom Bojana Vručine. Dugu loptu je prema naprijed ubacio Bodrušić, a Vručina je driblingom prevario Halilovića i s lijeve strane, iz vrlo teške situacije, pogodio mrežu za 1:0. Vratar gostiju u toj situaciji nije najbolje reagirao. U 5. minuti odličnu je priliku imao Pejić, ali je Koprić obranio njegov udarac. Vručina povisuje na 2:0 u 7. minuti. Mumlek je uposlio mladog napadača, koji prolazi dvojicu gostujućih braniča i s 10 metara pogađa za 2:0. Već u 10. minuti naša je momčad imala vodstvo od 3:0. Vručina osvaja loptu na sredini terena i upošljava Pejića, čiju asistenciju u pogodak pretvara Marijo Dodik. U 22. minuti Musa je iz slobodnog udarca tukao iznad gola, a u 30. minuti Jertecov pokušaj brani Nikoloski. Varteks je postigao pogodak nakon kornera u 32. minuti. Loptu je na prvu vratnicu ubacio Jertec, a najviše je skočio Novinić i glavom matirao Nikoloskog. U nastavku je Varteks redao prigode i pogotke. U 52. minuti Šafarić je pokušao iz slobodnog udarca s desne strane, Nikoloski je siguran. Pokrivač je u 54. minuti ostao sam na desnoj strani kaznenog prostora Slavena, ali je tukao pokraj gola. Benko je strijelac za 3:2 u 60. minuti. Iskoristio je ubačaj Lučića i iz okreta u padu pogodio mrežu. Musa je u 70. minuti iz slobodnog udarca tukao ravno u Koprića, a u 72. Halilović šalje loptu iznad grede. Gosti su u 75. minuti izjednačili na 3:3. Korner je izveo Jertec, dodao je kratku loptu za Šafarića, koji pogađa gornji desni kut. U 84. minuti tukao je Kardum, njegov je udarac Nikoloski obranio. Pobjednički pogodak stigao je u 86. minuti. Božac je srušen na rubu šesnaesterca Varteksa, a kapetan Musa bio je precizan i pogodio je gornji lijevi kut za 4:3. Mohorović je u nadoknadi vremena mogao izjednačiti, ali iz blizine šalje loptu malo pokraj gola. Na kraju zaslužena pobjeda Slavena Belupa i najava boljih proljetnih izdanja.