NK SLAVEN BELUPO – NK VARAŽDIN 1:0

01.10.2011.


SLAVEN BELUPO: Rodić, Mujanović, Milardović, Maras, Geng (od 76. Kokalović), Brezovec, Poljak, Vojnović (od 59. Purić), Glavica, Benko, Bušić (od 59. Gregurina).

Trener: Roy Ferenčina

VARAŽDIN: Dreven, Šimek, Marqes, Lončar, Conjar, Barišić, Grgec (od 77. Rašić), Pajač (od 83. Cerovečki), Sačer, Tokić (od 70. Antolek), Vugrinec.

Trener: Tomislav Kocijan

Sudac: Marko Matoc (Zaprešić). Pomoćnici: Željko Novosel i Jerko Crnčić (obojica iz Vrbovca). Četvrti sudac: Dalibor Mlakar (Zagreb). Delegat: Mladen Žugec (Sveta Nedjelja).

Strijelac: 1:0 – Glavica (67).

Žuti kartoni: Vojnović, Glavica (Slaven Belupo), Sačer, Conjar (Varaždin).

Crveni karton: Sačer (90 – drugi žuti).

Gledatelja: 2.000

Izvješće:

Slaven Belupo je osvojio bodove u susretu s Varaždinom pogotkom Dejana Glavice u 67. minuti, koji je snažnim udarcem s25 metarasvladao gostujućeg vratara Drevena.

Utakmicu su otvorili farmaceuti izglednom prigodom Bušića, koji je na ubačaj Genga glavom pucao kraj lijeve vratnice Varaždinaca. Minutu kasnije velika prilika za goste, ali je Sačer iz odlične pozicije loptu poslao kraj desne vratnice Rodića.

U 6. minuti Brezovec se odlučio na udarac s20 metarano Dreven je odlično reagirao i loptu izbacio u korner. U izjednačenoj igri Bušić je još jednom na ubačaj Mujanovića loptu poslao kraj vratnice i to je bilo sve što smo vidjeli u prvih 45 minuta u kojima naša momčad nije prikazala očekivanu igru i gledatelji su je zvižducima ispratili u svlačionicu.

U nastavku susreta Slaven Belupo je imao više od igre, ali su prvu izgledniju prigodu imali gosti. Vugrinec je u 54. minuti izveo slobodni udarca, ali je sjajno reagirao Rodić i spasio svoja vrata. Dvije minute kasnije opet sjajna prigoda za gostujućeg napadača Tokića, ali se još jednom istaknuo Rodić i spasio svoju mrežu.

I onda odluka utakmice! Glavica je primio loptu, krenuo prema vratima Varaždinaca i sjajnim udarcem s25 metarasvladao vratara Drevena – 1:0. Bio je to pogodak koji se rijetko viđa i koji je našem klubu donio tri vrijedna boda.

Do kraja susreta Benko je bio u dvije stopostotne prilike, ali nije uspio „zatresti“ mrežu Varaždinaca. U sudačkoj nadoknadi gosti su ostali s igračem manje, kada je Sačer dobio drugi žuti karton, dok je Brezovec iz slobodnog udarca s25 metarapogodio gredu, što je bila posljednja prigoda za uvjerljiviju pobjedu farmaceuta.