NK SLAVEN BELUPO – NK PULA 1:0

18.11.2006.Sastav NK Slaven Belupo

Nikoloski-Kristić, Bodrušić, Božac (65’ Elez), Šomoci, Dodik, Sopić, Poljak (65’ Delić), Vručina (79’ Pejić), Jambrušić, Radeljić

Trener: Elvis Scoria

Sastav NK Pula

Iveša-Anđelković (65’ Deranja), Lozo, Radas, Dobrić, Halilović (86’ Raić Sudar), Jurić, Budicin, Jerneić (75’ Ramadani), Stambolija, Kalinić

Trener: Davor Lasić

Suci

Glavni sudac: Alojzije Šupraha (Kolan)

Pomoćni suci: Igor Krmar (Zagreb), Borut Križarić (Čakovec), Domagoj Vučkov (Rijeka)

Golovi

1:0 Kristić (87’)

Žuti kartoni

Darko Deranja – 78’ preoštar start

Crveni kartoni

U 76’ isključen je trener Davor Lasić zbog učestalih prigovora i vrijeđanja glavnog suca

Gledatelja

1500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo osvojio je sva tri boda u važnoj utakmici s Pulom. Nakon što su cijelu utakmicu dominirali i stvarali prigode, naši su igrači pobjedu osigurali u završnici, pogotkom obrambenog igrača Matije Kristića. Od početka je Slaven Belupo krenuo agresivno i napadački, i već u 1. minuti Vručina šalje loptu iznad gola. U 10. minuti Vručina tuče iz slobodnog udarca, ali Iveša brani. Halilović je u 18. minuti nakon ubačaja Radasa glavom tukao iznad gola. U 20. minuti iz daljine je pokušao Šomoci, ali je pogodio Jambrušića, od kojeg se lopta odbija pokraj gola. U 28. minuti opet je Vručina pokušao iz slobodnog udarca, ali lopta opet odlazi iznad grede. Potom je u 30. minuti iz slobodnog udarca sa 17 metara tukao Sopić, a lopta se od grede odbila izvan igre. Jambrušić je u 37. minuti tukao iskosa s desne strane, no Iveša je izbacio u korner. Udarac Vručine u 37. minuti Jurić je blokirao te izbacio loptu u novi korner. U 38. minuti zaprijetila je Pula, ali Anđelković nije dobro prihvatio Kalinićev ubačaj. U drugo poluvrijeme naša je momčad ušla još odlučnije, sa željom za pobjedom. Vručina je u 48. minuti tukao s lijeve strane, iz blizine, Iveša je obranio, potom je i drugi puta pokušao Vručina, Iveša brani, pa onda hvata odbijenu loptu, a Vručina pada, no sudac se nije oglasio. Jambrušić je u 49. minuti tukao s deset metara iznad gola. Agilni Sopić upućuje u 54. minuti udarac s 20 metara, Iveša brani. Jambrušić je u 57. minuti odlično prošao u kazneni prostor gostiju, no loše je ubacio i prilika je propala. U 76. minuti je zbog učestalih prigovora klupu Pule morao napustiti Davor Lasić, službeno prvi trener gostiju, iako momčad u stvari vodi Krunoslav Jurčić. Kalinić je u 80. minuti odlično uposlio Stamboliju, čiji udarac s desetak metara odlazi iznad grede. U istoj minuti Kalinić je s 18 metara uputio i prvi udarac u okvir Nikoloskog, koji je sigurno uhvatio loptu. U 83. miniti ubacio je Sopić, a Jambrušić glavom tuče malo pored gola. Bodrušić u 86. minuti šalje dugu loptu, Jambrušić je prenosi glavom, a Dodik iz voleja tuče pored gola. Pejić je u 87. minuti uposlio Šomocija, čiji udarac s deset metara Iveša brani i lopta odlazi u novi korner. Iz kuta ubacuje Jambrušić, a Kristić je precizan i glavom šalje loptu u mrežu za vodstvo od 1:0, koje je naša momčad sačuvala do kraja susreta.