NK SLAVEN BELUPO – NK MEĐIMURJE 1:1

29.10.2005.Sastav NK Slaven Belupo

Lisjak – Kurilić, Poldrugač, Bodrušić – Bošnjak, Lee, Musa, Elez (od 72. Pejić) – Dunković – Dodik (od 18. Vručina), Karabogdan (od 76. Šaranović)

Trener: Nikola Jurčević

Sastav NK Međimurje

Tomić – Zurak, Balašković, Sesar – Jančetić, Šarić, Dujmović, Habuš – Kresinger (od 83. Krznar) – Mostarlić (od 90. Bratković), Mesić (od 70. Katić)

Trener: Miljenko Dovečer

Suci

Glavni sudac: Alen Gerek (Zabok)

Pomoćni suci: Darko Kolić (Sibinj), Zdenko Meregduš (Nova Gradiška), Domagoj Vučkov (Rijeka)

Golovi

1:0 Kurilić (30), 1:1 Mostarlić (33)

Žuti kartoni

Vručina (59), Habuš (90)

Crveni kartoni

Gledatelja

1500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo odigrao je neodlučeno, 1:1 s Međimurjem, u susretu 14. kola Prve HNL na Gradskom stadionu u Koprivnici. Naša momčad nije uspjela materijalizirati veliku dominaciju i terensku premoć, pa će gosti kući vraćaju s osvojenim bodom. U 2. minuti opasan ubačaj Muse, obrana gostiju izbija u korner. U 5. minutu Karabogdan ubacuje s desne strane, a Dodik glavom šalje loptu pokraj desne vratnice. Dunkovićev volje u 8. minuti odlazi iznad grede. U 17. minuti ozlijeđenog Dodika je zamijenio Vručina. Međimurje je imalo priliku u 20. minuti preko Mesića, ali Lisjak mu je odlično ušao u šut i sačuvao mrežu. U 28. minuti Musa iz slobodnog udarca s lijevog ruba šesnaesterca pogađa vratnicu, a u 30. je Karabogdan ubacio iz kornera, u Šime Kurilić glavom pogodio mrežu za vodstvo Slavena Belupa od 1:0. Samo tri minute poslije gosti su preko Mostarlića izjednačili na 1:1. Napadač Međimurja primio je loptu nakon kornera u našem šesnaestercu i poslao je precizno i jako ispod grede. Mesić je imao dobru prigodu u 53. minuti, no Lisjak je dobro obranio. Vručina u 58. minuti pada u šesnaestercu nakon duela s Jančetićem, ali jedanaesterca nije bilo. Sjajnu prigodu imao je Vručina u 64. minuti, ali je nakon ubačaja Bošnjaka s desne strane iz blizine promašio loptu. U 72. minuti Musa tuče iznad gola, a Pejić s 25 metara malo pokraj gola. Udarac Šaranvoića glavom u 78. minuti brani Tomić, a u 79. Vručina tuče pokraj gola. U nadoknadi vremena Vručina iz blizine slabo reagira, a Musa s 20 metara tuče snažno, ali lopta odlazi malo pokraj vratnice.