NK SLAVEN BELUPO – NK MEĐIMURJE 0:0

29.04.2006.Sastav NK Slaven Belupo

Nikoloski-Bodrušić, Božac, Dodik (78’ Jambrušić), Musa, Poldrugač, Vručina, Pejić, Kovač (57’ Dunković), Kurilić (82’ Bošnjak), Radeljić

Trener: Elvis Scoria

Sastav NK Međimurje

Bulat-Zurak, Valter Da Costa, Kovačević, Kresinger (79’ Župan), Habuš, Sesar, Mostarlić (90’ Batista), Lima (56’ Bratković), Celiščak, Balašković

Trener: Stanko Mršić

Suci

Glavni sudac: Edo Trivković (Split)

Pomoćni suci: Petar Gabrilo (Split), Robertino Dujela (Zadar), Alojzije Šupraha (Kolan)

Golovi

Žuti kartoni

Kurilić (33’), Pejić (60’), Vručina (74’), Celiščak (11’), Balašković (27’), Valter Da Costa (84’)

Crveni kartoni

Mario Kovačević (53’)

Gledatelja

1500

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo nije uspio savladati Međimurje u uzbudljivoj utakmici kojoj su nedostajali samo pogoci. Igralo se po teškom terenu, na kojem su naši igrači od početka krenuli po pobjedu. U 5. minuti tukao je Kovač iz daljine, a obrana Međimurja blokira udarac. U 7. minuti Musa tuče, Balašković u padu izbija loptu u korner. Musa u 11. minuti prijeti iz slobodnog udarca s desne strane, a vratar Bulat izbija u korner. Nakon udarca iz kuta kojeg je izveo Musa, Pejić glavom prebacuje vrata. U 14. minuti Musa tuče iz slobodnog udarca s desne strane, ali opet je Bulat na mjestu. Musa je u 28. minuti tukao iz slobodnog udarca s 30 metara, Bulat je opet izbio u korner. Nakon kornera je glavom tukao Pejić, a njegov pokušaj brani Bulat. Mostarlić je u 36. minuti tukao s desne strane, ali naš vratar Nikoloski izbija u korner. U 38. minuti Vručina dobro prolazi po lijevoj strani i pokušava uposliti Pejića, no Bulat je dobro reagirao i uhvatio loptu. Božac je u 44. minuti ubacio s lijeve strane, vrata su ostala prazna, ali Musa se okliznuo i propustio prigodu. U nastavku Vručina u 46. minuti prolazi po lijevoj strani i tuče, ali Bulat brani. Slična situacija samo minutu poslije, opet je uspješniji vratar gostiju iz Čakovca. U 47. minuti Musa izvodi korner, a Božac glavom šalje loptu pored lijeve vratnice. U 52. minuti Međimurje izvodi korner, ubacio je Ricardo, a Cicero Lima glavom pogađa vratnicu. Naša je momčad od 53. minute igrala s igračem više nakon isključenja Kovačevića, ali prvi su zaprijetili gosti. U 56. minuti Balašković tuče iz daljine, Nikoloski je na mjestu. Božac u 62. minuti prolazi po lijevoj strani i ubacuje na drugu vratnicu, gdje Musa u padu prebacuje okvir gola. Bratković u 63. minuti snažno tuče iz daljine, Nikoloski je siguran. Mostarlić je u 69. minuti ušao u 16-erac Slavena s desne strane i iskosa tukao, no Nikoloski je obranio i izbio loptu u korner. U 72. minuti Mostarlić opet koristi neopreznost naše obrane i izlazi sam na Nikoloskog, koji je opet uspješniji od napadača Međimurja. U 76. minuti Ricardo Costa se našao sam pred vratima Slavena, ali je loše reagirao i promašio vrata. U 84. minuti Vručina je izborio jedanaesterac nakon što ga je srušio Ricardo Costa. Sam je Vručina preuzeo odgovornost i snažno tukao s bijele točke, ali je Bulat opet odlično reagirao i spasio svoju momčad od poraza u Koprivnici. Gostima je u 89. minuti pomogla i sreća, jer je Pejić s pet metara pogodio gredu.