NK SLAVEN BELUPO – NK MARSONIA 2:1 (1:0)

21.04.2004.Sastav NK Slaven Belupo

Solomun – P. Bošnjak (od 75. Guć), Crnac, Jurčić, Božac – Brgles, Vukojević, Posavec, Pejić (od 83. Srpak) – Sertić (od 58. Šomoci) – Dodik

Trener: Milo Nižetić

Sastav NK Marsonia

Škorić – Šimić, Barišić, Hodonj (od 74. Pascu) – Vranić, Jukan (od 46. Martinović), Rogić, Brnjić, Pranjković – Švađumović (od 65. Alić), Vuka

Trener: Vjekoslav Lokica

Suci

Glavni sudac: Igor Pristovnik (Zagreb)

Pomoćni suci: Boško Vukšić (Zagreb), Ivica Blažević (Virovitica) i Igor Križarić (Čakovec)

Golovi

1:0 Jurčić (3’), 2:0 Pejić (47’), 2:1 Alić (90’)

Žuti kartoni

P. Bošnjak (25’), Rogić (40’), Hodonj (42’), Pejić (53’), Posavec (64’), Crnac (86’), Martinović (88’)

Crveni kartoni

Gledatelja

1000

Izvještaj sa utakmice

Slaven Belupo je pobjedom nad Marsonijom osigurao status prvoligaša, a gostima ostavio velike brige u preostalih pet kola do kraja prvenstva. Odmah na početku, Slaven Belupo je došao u vodstvo. Iz kuta je ubacio Srebrenko Posavec, a Krunoslav Jurčić je iz blizine matirao Škorića. Domaća momčad se potom povukla, ostavljajući gostima prostor za organizaciju napada. Oni su se pak orijentirali na pokušaje iz daljine, a najopasnije je zaprijetio Barišić iz slobodnog udarca u 26. minuti, lopta je nekoga okrznula, ali je Solomun bio siguran. U 30. minuti P. Bošnjak je uz pomoć Sertića probio desnu stranu i tukao, ali Škorić je izašao u šut i obranio. U 32. minuti Posavec je kratko izveo slobodni udarac, a Sertić je tukao sa 17 metara, ali je Škorić uhvatio tu loptu. U 44. minuti Sertić je proigrao Brglesa, koji probija desni bok i ubacuje pred vrata, ali je Dodik malo zakasnio.

U drugom dijelu pet brzi pogodak domaće momčadi. Posavec je ubacio iz slobodnog udarca s lijeve strane, a Petar Pejić bio je najviši u skoku, glavom je neometan poslao loptu u mrežu za 2:0. Posavec je u 52. minuti pokušao zaprijetiti iz slobodnog udarca, no vratar Marsonije hvata loptu. U 55. minuti Crnac nakon kornera tuče glavom iznad gola, a u 58. minuti Vranić koristi pogrešku Vukojevića i izlazi sam pred Solomuna, koji ga ruši. Udarac s bijele točke izveo je Vuka, no Solomun je obranio. Vukojeić je u 78. minuti izbio loptu s gol-crte nakon udarca Martinovića, a udarac Alića u 80. minuti brani Solomun. Marsonia u završnici stalno napada, što je rezultiralo počasnim pogotkom u vrijeme sudačke nadoknade, za konačnih 2:1.