NK SLAVEN BELUPO – NK LOKOMOTIVA 3:2

24.08.2012.


SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović, Grgić, Maras, Čanađija (od 72. Brlek), Batarelo, Rak, Vugrinec, Glavica (od 83. Šaban), Delić (od 61. Gregurina)

Trener: Roy Ferenčina

LOKOMOTIVA: I. Lovrić, Samateh, Barbarić, Mesarić, Musa, Mrzljak (od 85. Zakarić), Antolić, Bručić (od 56. Šitum), Brozović, Boras, Kramarić (od 79. Pejić)

Trener: Tomislav Ivković

Strijelci: 0:1 – Kramarić (3), 0:2 – Boras (18), 1:2 – Vugrinec (29), 2:2 – Batarelo (30), 3:2 – Gregurina (84).

Sudac: Ivo Krečak (Šibenik). Pomoćnici: Goran Perica (Šibenik) i Mario Prepur (Split). Četvrti: Marko Matoc (Zaprešić). Delegat: Tadija Mamić (Split). Kontrolor: Miroslav Vidak (Osijek).

Žuti kartoni: Maras, Batarelo, Šaban (Slaven Belupo), Antolić, Kramarić, Samateh (Lokomotiva).

Crveni kartoni:

Gradski stadion.

Gledatelja: 2.000.

Izvješće:

Sjajna utakmica na koprivničkom stadionu i sjajna pobjeda Slavena Belupa u susretu s vrlo dobrom Lokomotivom – 3:2.

Bio je to ogled koji će se dugo pamtiti, u kojem su farmaceuti pokazali visoki karakter jer su gosti vodili 0:2, ali su koprivnički dečki uspjeli izjednačiti i postići pobjednički pogodak za nova tri boda.

Sve je krenulo loše za domaću momčad. Lokomotiva je iz prvog napada došla u vodstvo već u 3. minuti pogotkom Kramarića koji je pobjegao obrani farmaceuta i svladao Rodića za 0:1. Bilo je to veliko i neugodno iznenađenje za navijače našeg kluba, a još jedan šok stigao je u 18. minuti kada je Boras udarcem s 20 metara doveo svoju momčad u vodstvo – 0:2.

No, farmaceuti se nisu predali već su borbenom i požrtvovnom igrom nastojali smanjiti vodstvo Lokomotive. Uspjelo im je to u 29. minuti kada je Maras iz slobodnog udarca ubacio loptu pred vrata gostiju gdje se dobro snašao Vugrinec i smanjio na – 1:2.

Samo minuti kasnije mreža Lokomotive se još jednom „trese“!

Iz jednog vrlo brzog napada Glavica je u kaznenom prostoru pronašao Batarela, koji se sjurio prema vratima gostiju i snažni m udarcem loptu poslao u desni donji kut vratara Lovrića za 2:2. Još jednu odličnu prigodu Slaven Belupo je imao u 40. minuti kada je Vugrinec snažnim udarcem pogodio desnu vratnicu Lovrića.

Oduševljenje na tribini stadiona i veliki pljesak za igru i izjednačujući rezultat farmaceuta s kojim se otišlo na odmor.

U nastavku susreta Slaven Belupo je sve karte bacio na napad, imao premoć na travnjaku dok su se gosti orijentirali na protunapade, ali bez uspjeha. Farmaceuti diktiraju tempo, imaju znatno više od igre, ali rezultat se nije mijenjao sve do 84. minute.

Gregurina je tada primio jednu loptu na lijevoj strani polovice Zagrepčana, krenu prema njihovim vratim i sjajno pucao s 20 metara, tako da je lopta okrznula lijevu vratnicu gostujućeg golmana i završila u njegovoj mreži – 3:2.

Gledatelji na tribini skočili su sa svojih sjedala i dugotrajnim pljeskom pozdravili strijelca pobjedničkog gola i cijelu ekipu Slavena Belupa, koja se sjajno borila i zasluženo došla do vrlo važne i značajne pobjede s kojom će barem do subote navečer biti na vodećem mjestu.

Čestitam svojim dečkima jer su se vratili u igru nakon dva primljena pogotka i to je njihova veličina. Lokomotiva je vrlo dobra ekipa, ali mi smo bili bolji i pokazali da imamo kvalitetu. Čestitam i našim navijačima na podršci i pljesku kojim su nas ispratili u svlačionicu – rekao je trener našeg kluba Roy Ferenčina na konferenciji za novinare nakon utakmice, dok je trener Lokomotive Tomislav Ivković dodao:
Sve smo imali u svojim nogama, ali nismo to znali iskoristiti. Čestitam Slavenu Belupu na pobjedi do koje je došao nakon naše prednosti od dva gola.