NK SLAVEN BELUPO – NK LOKOMOTIVA 3:1

14.04.2012.


SLAVEN BELUPO: Rodić, Purić, Kokalović (od 85. Grgić), Bubnjić, Pilipović, Gregurina, Čanađija (od 75. S. Poljak), Brezovec, Mujanović (od 80. Šaban), Vugrinec.

Trener: Roy Ferenčina

LOKOMOTIVA: Picak, Boras (od 75. Bručić), Mesarić, Komorski, Musa, M. Poljak, Antolić (od 63. Martinac), Brozović, Šitum (od 72. Škvorc), Kramarić, Jurić.

Sudac: Ante Vučemilović (Osijek). Pomoćnici: Borut Križarić (Čakovec), i Dražen Fejer (Bjelovar). Četvrti sudac: Damir Batinić (Osijek). Delegat: Ante Marušić (Split).

Strijelci: 1:0 – Vugrinec (31), 2:0 – Gregurina (54), 3:0 – Brezovec (72), 3:1 – Brozović (90).

Žuti kartoni: Komorski (Lokomotiva).

Crveni kartoni:

Gledatelja: 1.500.

Izvješće:

U vrlo zanimljivoj i kvalitetnoj utakmici Slaven Belupo je svladao zagrebačku Lokomotivu 3:1 i osvojio tri jako važna boda u borbi za europski izlazak.

Prvu izgledniju prigodu za pogodak imali su gosti u 5. minuti, ali je udarac Kramarića završio kraj desne vratnice Rodića. Nekoliko minuta kasnije prigoda za farmaceute. Bubnjić je dugom loptom pronašao Glavicu koji snažno puca kraj lijeve vratnice Picaka.

Igrala se 17. minuta kada je Glavica opet bio na sceni! Primio je loptu na 25 metara od gola Lokomotive, prošao dvojicu njenih igrača, ali je slabo pucao kraj desne vratnice. U izjednačenoj igri naša momčad dolazi u vodstvo u 31. minuti kada je Davor Vugrinec izveo slobodni udarac s 20 metara i njegova precizna lopta našla se u mreži vratara Picaka, koji ju je nemoćno promatrao kako ulazi iza njegovih leđa.

Pogodak Vugrinca izazvao je oduševljenje na Gradskom stadionu, jer je napadač našeg kluba s ovim golom poveo na listi strijelaca u povijesti Prve hrvatske nogometne lige. Bio je to njegov 127. prvoligaški pogodak upravo u majici Slavena Belupa.

U nastavku susreta Slaven Belupo i Lokomotiva nastavili su otvorenom igrom u kojoj naša momčad ubrzo povisuje na 2:0. Udarac iz kuta izveo je Brezovec, pred vratima Lokomotive najbolje se snašao Gregurina i lopta se po drugi put našla iza leđa gostujućeg vratara Picaka.

Igrala se 59. minuta kada su Zagrepčani mogli smanjiti vodstvo, ali je vrlo dobar udarac jednog njihovog igrača s 20 metara sjajnom obranom zaustavio Rodić. Obje momčadi nastavljaju otvorenom igrom u kojoj farmaceuti postižu svoj treći pogodak.

Glavica je prošao lijevom stranom, ubacio loptu pred vrata Lokomotive gdje je najprisebniji bio Brezovec i snažnim udarcem pogodio za 3:0.

U sudačkoj nadoknadi igrač gostiju Brozović postiže pogodak za Lokomotivu i konačnih 3:1 za Slaven Belupo.

Ovo je sjajna pobjeda u kojoj smo zasluženo osvojili bodove. Čestitam svojim igračima na uspjehu u susretu s vrlo dobrom Lokomotivom – rekao je trener Slavena Belupa Roy Ferenčina, dok je njegov kolega na suprotnoj strani Tomislav Ivković dodao:

I mi smo imali svojih šansi, ali ih nismo realizirali. Slavenu Belupo čestitam na pobjedi i želim mu plasman u Europu.