NK SLAVEN BELUPO – NK KARLOVAC 3:0

27.08.2011.


SLAVEN BELUPO: Rodić, Kokalović, Grgić, Maras, Pilipović, Milardović, Brezovec (od 80. Gregurina), Poljak, Mujanović (od 66. Glavica), Bušić (od 73. Vojnović), Benko.

Trener: Roy Ferenčina.

KARLOVAC: Beblek (od 46. Sunara), Novaković, Barišić, Leko, Ottochian, Paracki, Janković, Stambolija, Novinić (od 60. Štefančić), Husić (od 77. Kutleša), Ivičić.

Trener: Srećko Lušić.

Sudac: Mario Zebec (Cestica). Pomoćnici: Siniša Premužaj i Tomislav Hudika (Varaždin). Četvrti sudac: Vlado Svilokos (Sisak). Delegat: Željko Bel (Osijek).

Strijelci: 1:0 – Poljak (9), 2:0 – Benko (34 –11 m), 3:0 – Bušić (53).

Žuti kartoni: Pilipović, Poljak (Slaven Belupo), Novaković, Ottochian, Leko, Sunara (Karlovac).

Crveni kartoni:

Gledatelja: 2.000.

Izvješće:

Slaven Belupo je potvrdio sjajnu formu i u susretu s Karlovcem kojeg je svladao 3:0, iako je imao prigoda za još uvjerljiviju pobjedu.

Već u 3. minuti mogla se „tresti“ mreža Karlovčana. Kokalović je sjajno ubacio loptu s desen strane ali je Mujanović glavom pogodio vratnicu. Farmaceuti nastavljaju s napadima i dolaze u vodstvo u 9. minuti igre. Kokalović je srušen na25 metara, loptu je namjestio Poljak, odlično pucao i postigao vodeći pogodak za našu momčad – 1:0.

Slaven Belupo ima znatno više od igre i u 25. minuti odličan udarac Brezovca s18 metaragostujući vratar Beblek morao je izbaciti u korner. Napadi koprivničkog prvoligaša i dalje traju, redaju se prigode pred vratima Karlovčana i u 34. minuti sudac Zebec opravdano dosuđuje najstrožu kaznu, nakon očitog prekršaja na Brezovcu. Siguran realizator jedanaesterca bio je Benko za 2:0.

U nastavku susreta Mujanović je odlično pucao, ali je vratar Sunara, koji je zbog ozljede zamijenio Bebleka obranio njegov udarac. I onda 3:0! Benko se našao pred vratima Karlovčana, njegov udarac odbio je vratar Sunara, a Bušić loptu poslao u mrežu za treći pogodak naše momčadi.

Do kraja susreta farmaceuti su propustili još nekoliko vrlo dobrih prigoda za još uvjerljiviju pobjedu.

Bili smo uvjerljivo bolji od Karlovčana, imali znatno više loptu u svom posjedu i zasluženo osvojili sva tri boda. Sada mirnije odlazimo na prvenstvenu stanku zbog reprezentativnih obveza i još ćemo se bolje pripremiti za gostovanje u Osijeku – kazao je nakon utakmice trener Slavena Belupa Roy Ferenčina i nastavio:

U utorak nastavljamo s treninzima, a prvenstvenu stanku iskoristit ćemo za tri prijateljske utakmice u kojima će prigodu za nastup dobiti igrači s manjom minutažom – završio je vidno raspoloženi trener našeg kluba.